Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Микита Олухович / slovoidilo.ua

У жовтні цього року встановили новий рекорд відвідуваності Чорнобильської зони відчуження – з початку 2019 року там побували сто тисяч осіб, повідомляє Державне агенство України з управління зоною відчуження.

Зростання відвідуваності почалося навесні. Це, зокрема, пов’язано з виходом міні-серіалу «Чорнобиль» у травні цього року на американському каналі HBO, який став найкращим міні-серіалом року й отримав три премії «Еммі».
Крім того, у зоні відчуження запровадили електронну перепустку і спростили процедуру її оформлення.

80% відвідувачів приїздять із-за кордону – з Великої Британії (15738), Польщі (9378), Німеччини (7826), США (5580), Чехії (4063) тощо. Чорнобиль відвідало близько 22 із половиною тисяч українців.

Фото: facebook.com/pg/chernobyltour

 «Прозорі правила перетину кордону Чорнобильської зони відчуження, система  “Електронний білет”, злагодженість у роботі служби забезпечення відвідування та супроводу – дали можливість приймати великі потоки відвідувачів без особливих складнощів. Те, що відвідуваність зростає – наше спільне досягнення. За останні місяці ми відкрили нові маршрути, зокрема водні й повітряні, встановили інформаційні стенди на двох мовах, збільшили кількість гідів – це лише початок реалізації великої стратегії щодо розвитку зони відчуження на виконання указу Президента України про розвиток зони», – коментує cпівробітник Чорнобильської зони Кирило Гарник.

Щоб відвідати зону, потрібно зареєструватися та подати заявку в системі «Електронний білет» на сайті.

Нагадаємо, що на початку осені цього року на Чорнобильській АЕС відкрили новий маршрут в «Укриття» та кімнату з кнопкою АЗ-5. На стіні станції нещодавно намалювали мурал «Погляд у майбутнє» Валерія Коршунова, який обрали з-поміж 24 претендентів.

Мурал Валерія Коршунова «Погляд у майбутнє»

Про відвідування Чорнобилю як феномен «мемо-туризму» згадує також колумністка The Guardian, описуючи новітні туристичні тенденції як погоню за лайками в інстаграмі за опубліковне фото в місцях, які стали популярними завдяки появі в медіа.

Читайте також: Київське море та вільнюські панельки: де знімали серіал «Чорнобиль»?  

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button