Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: TeroVesalainen / pixabay

Постійна комісія Київради з питань бюджету остаточно підтримала виправлений проєкт рішення «Про бюджет міста Києва на 2020 рік», в якому передбачена реалізація проєкту-переможця Громадського бюджету «Наземний перехід до метро Університет».

При цьому п’ять інших проєктів, які також виграли конкурс Громадського бюджету, Київрада вирішила не включати – вже після того, як вони перемогли. Про це написав Сергій Пасюта на своїй сторінці Фейсбук.

Раніше активісти побоювалися, що КМДА може дати негативний висновок на поправку до бюджету з сумою на проєкт про наземний перехід біля метро «Університет». Утім, наразі цей проєкт виявився єдиним із шести «проблемних» проєктів, який затвердили для реалізації.

«Це порушення і небезпечний прецедент. Проєкти-переможці Громадського бюджету мають бути включені до проєкту бюджету міста Києва на 2020 рік, відповідно до частини 3.1 статті 14 Положення про Громадський бюджет міста Києва, затвердженого рішенням Київської міської ради від 17 квітня 2018 року № 436/4500. Це пряма норма», – пише Сергій Пасюта.

За словами киянина та одного з авторів проєкту Сергія Пасюти, КМДА не давала жодних пояснень щодо того, чому відмовили решті п’яти проєктам Громадсього бюджету. Крім того, міська влада не відреагувала на звернення Громадської бюджетної комісії і наполягання авторів проєктів.

«Але все ще залишається примарна можливість внести ці проєкти-переможці ГБ-2020 у бюджет міста на наступний рік — вже під час розгляду проєкту у сесійній залі Київради. Врятувати проєкти може або мер, або депутатка Київради Ольга Балицька, бо раніше я попросив її подати відповідні поправки до проєкту бюджету. І тепер ці поправки можна знову винести на голосування в сесійній залі Київради. Але їх тоді мають підтримати 61 голосом. Шанси на це дуже малі», – коментує Сергій Пасюта.

Громадська бюджетна комісія вчора одноголосно вирішила звернутися до мера Віталія Кличка з вимогою не допустити порушення Положення про громадський бюджет і не дозволити знехтувати довірою суспільства до  Громадського бюджету як механізму прямої демократії.

Знову подати відхилені поправки до проєкту бюджету на голосування в сесійній залі Київради можуть мер столиці Віталій Кличко, голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков і Ольга Балицька.

Нагадаємо, громадський бюджет (або бюджет участі)  – це механізм взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, спрямований на залучення громадян до участі в бюджетному процесі через подання проєктів, об’єднання в проєктні команди, голосування за такі проекти, здійснення контролю за їх реалізацією.

Громадський бюджет запустили 2016 року на хвилі децентралізації в Україні. Першими громадами, що долучилися до проекту, стали Тернопіль, Жовті Води, Вільногірськ, Баранівка й Охтирка. Містяни отримали можливість подавати на голосування різноманітні проекти, від будівництва дитячого майданчику до проведення великого фестивалю.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button