Чи знесуть колишній завод «Більшовик»? Представник заводу виступив на засіданні комісії КМДА
Директор п'ятого цеху заявив, що у міста немає домовленостей із заводом, а транспортна комісія помилково назвала цех «приватним»
Директор п'ятого цеху заявив, що у міста немає домовленостей із заводом, а транспортна комісія помилково назвала цех «приватним»
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
11 грудня транспортна комісія Києва голосувала за проєкт рішення про викуп п’ятого цеху Першого київського машинобудівного заводу, розташованого на Проспекті Перемоги 49/2. Знести завод необхідно, щоб розпочати другу чергу будівництва Шулявського шляхопроводу.
При цьому у проєкті рішення комісії цех помилково назвали приватною власністю, тоді як він перебуває у власності держави. Територія цеху належить громаді Києва, а наразі перебуває на відповідальному землекористуванні у машинобудівного заводу.
На засіданні комісії був присутній директор п’ятого цеху заводу (на жаль, не представився), який заявив, що в міської влади ніяких домовленостей із працівниками заводу немає. Навіть більше, представник заводу стверджував, що на комісію прийшов в інших справах, а офіційно ніяких представників заводу не запросили.
«Кошторис, який нам збираються компенсувати зараз є меншим, ніж кошторис, під яким стоїть мій підпис як матеріально відповідальної особи», – наголосив директор цеху.
Він також сказав, що на заводі не працювала комісія з моніторингу та визначення технічного стану споруди.
«Сьогодні колишній завод “Більшовик” приймає замовлення на березень місяць. Ми робимо устаткування для виробництва гуми, для Шрі-Ланки, Індії, Німеччини і навіть Канади. Ви будете здивовані. Ми є державним підприємством, а тому жодного станка ми не можемо ні продати, ні списати», – розповів працівник заводу. – «У нас унікальні станки, яких немає ніде в Україні».
Також представник заводу наголосив, що колектив хоче брати участь в обговоренні знесення цеху і зауважив, що п’ятий цех – «одна з найцікавіших ділянок нашого корпусу» і «пам’ятка інженерної споруди». Там розміщують рекламу і після відчуження цеху підприємство втратить понад 500 тис грн доходів на місяць.
Директор цеху також підтвердив, що «”секондхенд” підписав договір з Фондом держмайна на 20 років на оренду частини п’ятого цеху, а це 300 тисяч гривень щомісяця». Раніше мер Києва Віталій Кличко вже звинувачував Фонд держмайна у перешкоджанні вирішенню питання з демонтажем будівлі.
Представник заводу зауважив, що устаткування на териорії цеху, а саме електродугові печі, не підлягають перенесенню. Адже спочатку будують печі, а тоді довкола них споруджують будівлю. Відповідно, печі можна розібрати, але не перенетси. Отже, завод з втратою цього цеху втрачає ливарне виробництво (наразі воно не працює через борги).
Роман Лісневський, перший заступник Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд, заперечив директорові п’ятого цеху, і заявив, що комісія з моніторингу та визначення технічного стану споруди працює.
«На завод щотижня відправлялися запити щодо мотіторингу. Його за законом проводить Придніпровська академія будівництва й архітектури. Не було жодної реакції», – сказав Лісовський. – «Зовнішній стан ми обстежили, а внутрішній не можемо, бо завод нас не допускає».
Зрештою, постійна комісія Київської міської ради з питань транспорту проголосувала за «проєкт рішення про викуп нерухомого майна, яке перебуває у приватній власності» (хоча власність державна).
Нагадаємо, перемовини про знесення п’ятого цеху першого київського машинобудівного заводу ведуться з 2012 року.
Раніше у КМДА заявляли, що «вирішили питання» зі знесенням «Більшовика». Кличко також неодноразово заявляв, що Шулявський шляхопровід відкриють до кінця 2019 року
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті