КМДА не будуватиме нових парковок і вп’ятеро збільшить тарифи за паркінг
Час паркування планують обмежити – наприклад, у центрі можна буде залишити автівку не більш як на дві-три години.
Час паркування планують обмежити – наприклад, у центрі можна буде залишити автівку не більш як на дві-три години.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київ регулюватиме кількість автомобілів на дорогах відмовою від облаштування нових парковок, підняттям тарифів та обмеженням паркування в часі. Про це заявив в інтерв’ю Сьогодні заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Дмитро Рахматуллін.
За даними КМДА, за минулий рік кількість автівок зросла на 150 тисяч (15%). Рахматуллін зазначив, що однією з причин є завезення машин із єврономерами.
«Якщо ви спитаєте, чи потрібно за такого збільшення автомобілів у місті різко збільшувати кількість паркувальних місць, то я відповім: ні! Слідуючи таким тенденціями, ми сприятимемо ще більшій кількості автомобілів у місті та погіршимо й без того зіпсовану екологічну ситуацію… Скільки б у Києві не будували багаторівневих розв’язок, паркінгів, нових доріг і мостів – ситуація лише ускладнюватиметься», – заявив він.
За його словами, наразі в Києві є 50 тисяч паркувальних місць, і далеко не завжди вони заповнені. Наприклад, у соцмережах регулярно звертають увагу на напівпорожній паркінг біля ТРЦ Ocean Plaza та запарковану поряд смугу громадського транспорту.
Рахматуллін розповів, що після початку евакуації автомобілів у центрі став активно наповнюватися паркінг біля ЦУМу, година паркування в якому коштує 50 гривень. У дні активної евакуації заповненість паркінгу сягала 100%.
Щоб обмежити в’їзд автомобілів у місто в КМДА планують збільшити тариф за паркування принаймні вп’ятеро, хоча кажуть, що поки в мерії немає на це повноважень. Наразі запаркувати автомобіль у першій зоні, тобто в центрі, коштує 10 гривень на годину. Для порівняння, паркування в центрі Івано-Франківська коштує 30 гривень на годину.
При цьому, за словами Рахматулліна, більшість не сплачує навіть таку суму, адже штраф за несплату становить максимум 100 гривень, якщо сплатити вчасно. Це дорівнює тарифу за 10 годин.
«Зрештою маємо таку собі гру в рулетку: не оштрафували за несплату – виграв 100 гривень, оштрафували – сплатив 100 гривень за день паркування. Тому ми хочемо запровадити обмеження за кількістю допустимих годин паркування залежно від зони, наприклад, лише на дві-три години у центрі», – заявив він.
Він також зазначив, що для ефективної роботи інспекції з паркування потрібно збільшити кількість евакуаторів з 20-30 до 100, а штат інспекторів – з 25 до 350. Хоча є окремі водії, яких не лякають навіть евакуатори.
«Деякі водії бачать, що працює евакуатор, завантажуючи авто порушників, чекають, поки звільниться місце, і відразу паркуються, не чекаючи, поки поїде евакуатор – не бояться паркуватися на тому ж місці! Навпаки, навіть радіють, що місце звільнилося… І їх не бентежить навіть присутність інспектора по паркування та патрульної поліції», – розповів Рахматуллін.
Читайте також: Чому безкоштовне паркування шкодить усьому місту? Пояснює транспортний експерт
Нагадаємо, днями у Києві з’явилися евакуатори нового типу, які евакуюють автомобілі швидше.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті