Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Ліхтарі в Маріїнському парку, які демонтували. Фото: Семен Широчин

Активісти та мешканці Києва почали складати список і мапу автентичних історичних ліхтарів. Один із ініціаторів ідеї, дослідник історії радянської архітектури Семен Широчин, закликав усіх небайдужих приєднатися до акції. На його думку, загалом у Києві близько тисячі історичних ліхтарів.

Аби внести ліхтар до списку, потрібно вибрати місце зі списку, де розташовується ліхтар, перевірити, чи відмічений цей об’єкт на карті, і позначити, якщо об’єкт відсутній. Особливо уважними просять бути з мостами і проспектами, де ліхтарів багато, щоб не пропустити жодного з них.

Ліхтарі на мосту Патона. Фото: lifekiev

Нагадаємо, наприкінці 2019 року комунальники демонтували ліхтарні стовпи, встановлені в Маріїнському парку у 1950-х роках, замінивши їх бюджетними аналогами. Згодом міська влада пояснила, що світильники на вході до Маріїнського парку демонтували, оскільки вони були аварійними та «довгий час перебували в експлуатації».

Вартість всіх робіт тоді склала майже 19 млн гривень. Киянин Василь Грубляк, художник-реставратор за освітою, запропонував викупити у комунальників демонтовані ліхтарі і відреставрувати.

Ліхтарі у ботсаду Фоміна. Фото: Володимир Хенгістов

Крім того, у перший тиждень нового року журналіст Володимир Хенгістов звернув увагу, що у ботанічному саду імені Фоміна біля метро «Університет» ліхтарні стовпи ХІХ століття замінили на нові. Це були одні з перших в Києві електричних ліхтарів, встановлені на початку 1890-х років фірмою «Савицький і Страус».

 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button