Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Шостого лютого в київському арт-центрі IZONE відкриється виставка французької художниці Ольги Кісельової «Сад пам’яті», присвячена трагедії у Бабиному Яру.

«Проєкт пропонує послухати дерева Бабиного Яру, пропустити через себе метафору дерева як капсули часу, що переносить знання з минулого (з землі) до живого гілля, знайти надію не в забутті, а пропрацюванні страшного досвіду, – йдеться в описі проєкту. – Інсталяція представить візуалізацію “голосу”: на відеопроєкції глядач побачить графічну репрезентацію записів внутрішніх рухів усередині стовбура».

«Сад пам’яті» також включає публічну програму: низку публічних дискусій про сучасні практики комеморації трагічних подій та способи роботи з травматичним минулим.

Відкриття відбудеться о 19:00 на другому поверсі IZONE (вулиця Набережно-Лугова, 8). Виставка працюватиме до 20 березня із 10:00 до 20:00 без вихідних. Вхід на виставку, зокрема й на відкриття та публічну програму, – вільний.

Інсталяцію створено за участю Університету Сорбонна та Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS). Проєкт презентують фонд «Ізоляція» та Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» за підтримки Посольства Франції в Україні та Французького інституту в Україні.

Ольга Кісельова поряд зі своєю роботою на виставці в Гельсінкі, 2001. Фото: Wikipedia

Ольга Кісельова почала працювати у сфері медіамистецтва з середини 1990-х. Наразі вона є однією з ключових фігур напрямку art&science та професорка Університету Сорбонна. Твори Кісельової зберігаються у Центрі Помпіду в Парижі, МoМА в Нью-Йорку, Музеї Гуггенгайма в Більбао тощо.

Нагадаємо, у Києві будуватимуть Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» за проєктом австрійського бюро Querkraft Architekten. Дата відкриття меморіалу наразі невідома.

Держкіно надасть майже 50 мільйонів гривень на зйомки українсько-німецької історичної драми «Бабин Яр», режисером і сценаристом якої виступить Сергій Лозниця.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button