В IZONE відкриється виставка Ольги Кісельової, присвячена Бабиному Яру
На відеопроєкції глядач бачитиме внутрішні рухи всередині стовбура дерева.
На відеопроєкції глядач бачитиме внутрішні рухи всередині стовбура дерева.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Шостого лютого в київському арт-центрі IZONE відкриється виставка французької художниці Ольги Кісельової «Сад пам’яті», присвячена трагедії у Бабиному Яру.
«Проєкт пропонує послухати дерева Бабиного Яру, пропустити через себе метафору дерева як капсули часу, що переносить знання з минулого (з землі) до живого гілля, знайти надію не в забутті, а пропрацюванні страшного досвіду, – йдеться в описі проєкту. – Інсталяція представить візуалізацію “голосу”: на відеопроєкції глядач побачить графічну репрезентацію записів внутрішніх рухів усередині стовбура».
«Сад пам’яті» також включає публічну програму: низку публічних дискусій про сучасні практики комеморації трагічних подій та способи роботи з травматичним минулим.
Відкриття відбудеться о 19:00 на другому поверсі IZONE (вулиця Набережно-Лугова, 8). Виставка працюватиме до 20 березня із 10:00 до 20:00 без вихідних. Вхід на виставку, зокрема й на відкриття та публічну програму, – вільний.
Інсталяцію створено за участю Університету Сорбонна та Національного центру наукових досліджень Франції (CNRS). Проєкт презентують фонд «Ізоляція» та Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» за підтримки Посольства Франції в Україні та Французького інституту в Україні.
Ольга Кісельова почала працювати у сфері медіамистецтва з середини 1990-х. Наразі вона є однією з ключових фігур напрямку art&science та професорка Університету Сорбонна. Твори Кісельової зберігаються у Центрі Помпіду в Парижі, МoМА в Нью-Йорку, Музеї Гуггенгайма в Більбао тощо.
Нагадаємо, у Києві будуватимуть Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» за проєктом австрійського бюро Querkraft Architekten. Дата відкриття меморіалу наразі невідома.
Держкіно надасть майже 50 мільйонів гривень на зйомки українсько-німецької історичної драми «Бабин Яр», режисером і сценаристом якої виступить Сергій Лозниця.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті