Історик архітектури: один новий ліхтар у Маріїнському парку коштує як реставрація шести історичних
При цьому комунальники заявляли, що реставрувати ліхтарі занадто дорого і надто складно.
При цьому комунальники заявляли, що реставрувати ліхтарі занадто дорого і надто складно.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Як відомо, наприкінці 2019 року комунальники демонтували ліхтарні стовпи, встановлені в Маріїнському парку у 1950-х роках, замінивши їх бюджетними аналогами.
Згодом міська влада пояснила, що світильники на вході до Маріїнського парку прибрали, оскільки вони були аварійними та «довгий час перебували в експлуатації».
Вартість закупівлі нових іспанських ліхтарних стовпів з проєктним терміном служби 25 років становить більше 53 тисячі гривень за одиницю. При цьому вартість реставрації автентичних ліхтарних стовпів, що мають художню цінність – десять тисяч гривень за одиницю.
Таку цифру озвучила громадська діячка Марина Соловйова, посилаючись на вартість реставрації схожих стовпів біля Історичного музею. Тоді замовником проєкту була громадська організація «Андріївсько-Пейзажна ініціатива».
Як наслідок, реставрація усіх шести історичних ліхтарних стовпів Маріїнського парку обійшлася б місту як один новий ліхтар (без урахування вартості лампочки). Крім того, для реставрації є все необхідне: спеціалісти і заводи з необхідним обладнанням, написав історик радянської архітектури Семен Широчин.
Раніше міська влада заявляла, що реставрувати ліхтарі занадто дорого і надміру складно через стан металу.
Наразі демонтовані історичні ліхтарі перебувають на складі КП «Київміськсвітло». Спочатку їх хотіли утилізувати, але після розголосу громадськості відмовилися від цієї ідеї.
У Департаменті культурної спадщини КМДА на запит ТСН повідомили, що Маріїнський парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва.
«Заміна цих ліхтарів на типові сучасні засоби освітлення, встановлені на парадній алеї Маріїнського парку, нівелює його автентичність та унікальність і не відповідає світовим тенденціям збереження культурної спадщини», – пояснили в департаменті спадщини.
У 2020 році міська влада планує замінити ліхтарні стовпи на Голосіївському проспекті. 167 таких ліхтарів мають декор з чугунним литтям.
Нагадаємо, що наразі активісти та історики створюють реєстр історичних ліхтарів Києва.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті