У Берліні вийде путівник радянськими мозаїками України (фото)
Публічну презентацію в Києві заплановано провести наприкінці квітня – на початку травня.
Публічну презентацію в Києві заплановано провести наприкінці квітня – на початку травня.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Фотограф-дослідник Євген Нікіфоров анонсував вихід у друк путівника радянськими мозаїками України.
Книгу «Ukraine. Art for Architecture. Soviet Modernist Mosaics 1960 to 1990», створену у співавторстві з Поліною Байцим, надрукує берлінське видавництво DOM publishers. Книга увійде до серії цього видавця Art for Architecture, першопрохідцями якої стали гіди мозаїками східної Німеччини та Грузії.
За півтора місяця книга має з’явитися у книгарнях світу, а публічну презентацію в Києві заплановано провести наприкінці квітня – на початку травня.
Нікіфоров почав фотографувати мозаїки для цього проєкту рік тому, результатом чого став архів із 500 об’єктів.
«Маршрути потрібно було створити, тримаючи в голові перевірені на собі кілометри доріг, кілометри ям на дорогах, розмови з вахтерами й охоронцями, приблизно 5000 знайдених об’єктів монументально-декоративного мистецтва і любов до українського пейзажу з вписаною в нього радянською мозаїкою», – розповів Нікіфоров.
Для книги було відібрано 121 твір та п’ять маршрутів. Байцим супроводила відзнятий матеріал подробицями про створення робіт, іконографію творів, сюжети та історичними фактами, пов’язаними з роботами.
«Українські мозаїки радянського періоду продовжують свою ходу світом, ми продовжуємо працювати над внесенням їх до міжнародного дискурсу, і я впевнений, що книга – один із кроків, що приверне увагу закордонних дослідників і туристів», – зазначає Нікіфоров.
У 2017 році «Основи» випустило книгу Нікіфорова «Декомунізація: Українська радянська мозаїка». Фотограф три роки подорожував Україною в пошуках радянських монументальних мозаїк.
Торік київський татуювальник Коля Кольщик оголосив про початок роботи над серією татуювань з радянськими мозаїками, зображення яких надруковано у цій книзі.
Нікіфоров з однодумцями також створив онлайн-мапу монументальних пам’яток пізнього модернізму Житомира та області.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті