Місто в США пропонувало $10 000 кожному, хто туди переїде. Що з цього вийшло?
У багатьох містах США приваблюють податковими послабленнями великі корпорації, а в Талсі вирішили піти іншим шляхом – платити натомість працівникам.
У багатьох містах США приваблюють податковими послабленнями великі корпорації, а в Талсі вирішили піти іншим шляхом – платити натомість працівникам.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 300 днів. За цей час ми опублікували 26334 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Фото: Jon Grogan, Unsplash
Більш як рік тому, у листопаді 2018-го, американське місто Талса, штат Оклахома, запустило програму Tulsa Remote, яка заохочувала до імміграції з інших штатів. Програма виявилася успішною, вважає CityLab.
Охочим оселитися в Талсі місцевий фонд Джорджа Кайзера виплачував 10 тисяч доларів протягом року і забезпечував доступним житлом. Таким чином місто намагалося компенсувати «відтік мізків».
У багатьох містах США приваблюють податковими послабленнями великі корпорації та різноманітні бізнеси, що у випадку Каліфорнії призводить до значного зростання оренди житла і, як наслідок, бездомності та загалом більшого розриву між бідними та багатими. У Талсі вирішили піти іншим шляхом – платити натомість працівникам.
Крім програми Tulsa Remote, у місті вклали значні кошти в інфраструктуру. Той же фонд Кайзера надав 465 мільйонів доларів на парк площею 40 гектарів – це найбільша пожертва на парк в американській історії.
До Талси переїхали за програмою переважно мешканці міст узбережжя з високою вартістю життя, а також ті, хто мав коріння в регіоні. Вони зазначили, що їх привабила доступність комфортного життя та фінансова подушка для нового початку. Чимало хто має намір залишитися й після закінчення річної програми. А дехто розповідає навіть історії особистого переродження, в які авторка CityLab повірила лише дізнавшись більше про життя приїжджих.
Наприклад, до переїзду в Талсу Обім Укабам жив у 60 кілометрах від Лос-Анджелесу, працюючи віддалено. Його життя складалося з роботи та самотності. Минулої весни він узяв участь у Tulsa Remote і зараз працює так само віддалено, але отримав час і сили на речі, які його цікавлять. Він почав режисувати театральні спектаклі та грати в них, волонтерити у школі, думає про сім’ю, яку не міг завести у Каліфорнії через брак коштів.
Обім Укабам волонтерить у місцевій школі. Фото: Tulsa Remote
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті