Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Jon Grogan, Unsplash

Більш як рік тому, у листопаді 2018-го, американське місто Талса, штат Оклахома, запустило програму Tulsa Remote, яка заохочувала до імміграції з інших штатів. Програма виявилася успішною, вважає CityLab.

Охочим оселитися в Талсі місцевий фонд Джорджа Кайзера виплачував 10 тисяч доларів протягом року і забезпечував доступним житлом. Таким чином місто намагалося компенсувати «відтік мізків».

У багатьох містах США приваблюють податковими послабленнями великі корпорації та різноманітні бізнеси, що у випадку Каліфорнії призводить до значного зростання оренди житла і, як наслідок, бездомності та загалом більшого розриву між бідними та багатими. У Талсі вирішили піти іншим шляхом – платити натомість працівникам.

Крім програми Tulsa Remote, у місті вклали значні кошти в інфраструктуру. Той же фонд Кайзера надав 465 мільйонів доларів на парк площею 40 гектарів – це найбільша пожертва на парк в американській історії.

До Талси переїхали за програмою переважно мешканці міст узбережжя з високою вартістю життя, а також ті, хто мав коріння в регіоні. Вони зазначили, що їх привабила доступність комфортного життя та фінансова подушка для нового початку. Чимало хто має намір залишитися й після закінчення річної програми. А дехто розповідає навіть історії особистого переродження, в які авторка CityLab повірила лише дізнавшись більше про життя приїжджих.

Наприклад, до переїзду в Талсу Обім Укабам жив у 60 кілометрах від Лос-Анджелесу, працюючи віддалено. Його життя складалося з роботи та самотності. Минулої весни він узяв участь у Tulsa Remote і зараз працює так само віддалено, але отримав час і сили на речі, які його цікавлять. Він почав режисувати театральні спектаклі та грати в них, волонтерити у школі, думає про сім’ю, яку не міг завести у Каліфорнії через брак коштів.

Обім Укабам волонтерить у місцевій школі. Фото: Tulsa Remote

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button