Шість автовокзалів Києва продали приватному інвестору
У Фонді держмайна сподіваються, що інвестор зможе реконструювати вокзали та надати їм «нове життя».
У Фонді держмайна сподіваються, що інвестор зможе реконструювати вокзали та надати їм «нове життя».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Четвертого березня з аукціону продали підприємство «Київпассервіс», у власності якого перебуває шість автовокзалів Києва та 18 станцій в області. Про це повідомляє Фонд державного майна.
Об’єкт передадуть новому власнику за 230 мільйонів гривень. Стартова ціна становила 196 мільйонів гривень і під час торгів зросла приблизно на 18%.
За даними системи Prozorro, пакет акцій «Київпассервісу» придбала компанія «Бастіон-Груп».
«Ми дуже сподіваємося, що приватний інвестор зможе реконструювати вокзали, надати їм “нове життя”», – зазначив голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко.
Пакет акцій «Київпассервісу» вперше виставляли на продаж у серпні 2019 року, але не виявилося жодного охочого взяти участь. У Фонді держмайна повідомляють, що цього разу застосували «новий підхід у розкритті інформації про підприємство»: сотні сторінок опублікованих документів зацікавили інвесторів.
Згідно з умовами продажу, інвестор буде зобов’язаний зберігати роботу автостанцій, погасити протягом шести місяців заборгованість із зарплати та протягом цього ж терміну не звільняти працівників.
«Київпассервіс» керує Центральним автовокзалом Києва та автостанціями «Поділ», «Дарниця», «Полісся», «Південна» та «Дачна. 8,5% площ приміщень автовокзалів Києва перебуває в оренді. Основний дохід автовокзали отримують з відрахувань із виручки перевізників та збір із пасажирів. У 2016 році чистий прибуток підприємства складав понад один мільйон гривень, а в 2017-2018 роках – близько 14 тисяч гривень.
ProZorro.Продажі зазначали, що акції «Київпассервісу» – найдорожчий об’єкт малої приватизації.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті