Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 269 днів. За цей час ми опублікували 23431 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото з сайту vokrugsveta.ua

За інформацією Держводагентства водних ресурсів України, нині на більшості річок України спостерігається низька водність. Укргідрометцентр зазначає, що в басейнах річок України склалася вкрай несприятлива гідрометеорологічна ситуація для формування весняного водопілля.

Адже середня температура повітря за зиму була вищою за кліматичну норму на 3,5-4,9 ºС. Особливо теплим був січень 2020 року, коли середня температура повітря перевищувала місячну норму на 5-7ºС. Опадів випадало загалом на 60-100% менше норми. Аномально тепла погода призвела і до відсутності снігових запасів, що також є чинником весняного стоку.

Все це стало причиною маловоддя, що може призвести до пересихання малих водотоків.

Відтак у міжвідомчій комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ домовилися, що до 2-го числа кожного місяця Укргідрометцентр надаватиме інформацію про маловоддя в основних річкових басейнах України.

Весняне водопілля. Фото: photographers.ua

У разі зміни обсягів стоку Дніпра або погіршення якості води в каскаді водосховищ, оперативна робоча група розглядатиме необхідність коригування режимів роботи каскаду.

«Вперше за 120 років Україна опинилася у ситуації, коли гідрометеорологічні умови можуть спричинити обмеження прав водокористувачів у використанні води. Для цього у Держводагентства є усі законодавчі підстави. Так, стаття 45 Водного кодексу України каже, що у разі настання маловоддя, права водокористувачів можуть бути обмежені або змінені умови водокористування, в тому числі скиди води через греблі ГЕС», – йдеться у повідомленні.

Зазначають, що у випадку, якщо ці заходи будуть вжиті, в пріоритеті буде забезпечити українців водою для питних і побутових потреб.

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Newsletter button
    Donate button
    Podcast button
    Send article button