Чому в Німеччині «аномально» низька смертність від коронавірусу на тлі великої кількості хворих?
У Німеччині – 44 загиблих на 15320 випадків зараження.
У Німеччині – 44 загиблих на 15320 випадків зараження.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Німеччина наразі є однією з найбільш уражених пандемією коронавірусу держав у світі. Водночас у країні спостерігають «аномально» низьку кількість смертей: 44 загиблих на 15320 випадків зараження (близько 0,3% летальності) станом на ранок 20 березня. Радіо Свобода пише про фактори, які могли сприяти такій ситуації.
Для порівняння, в Італії на 41035 заражених прийшлося 3405 смертей, це 8,29% летальності, в Іспанії – 833 смертей на 18077 заражених (приблизно 4,6%). При цьому у порівнянні з сусідніми Італією, Францією, Іспанією та Австрією Німеччина не вживала надто жорстких заходів, таких як закриття кордонів від початку поширення вірусу.
Оглядачі намагаються пояснити ситуацію в Німеччині такими чинниками.
1. Тести на коронавірус.
«У нас є просте повідомлення для всіх країн: тестуйте, тестуйте, і ще раз тестуйте. Тестуйте кожен підозрілий випадок», – наголосили у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) 16 березня.
Саме це й робить Німеччина. «Ми можемо проводити понад 160 тисяч тестів на тиждень, і ця кількість може бути збільшена», – сказав професор Інституту імені Роберта Коха Ротар Вілер.
Мережа німецьких лабораторій дозволяє виявляти людей, які поширюють коронавірус, при цьому не маючи жодних симптомів.
В Україні, вірусологічна лабораторія Центру громадського здоров’я протестувала близько 500 зразків на COVID-19 з початку року.
2. Вік інфікованих.
Більшість інфікованих у Німеччині – це відносно молоді люди. Понад 80% усіх інфікованих молодші за 60 років. Зокрема, на початку спалаху в Німеччині спостерігали багато випадків, пов’язаних з поверненням людей із гірськолижних поїздок.
Водночас така ситуація легко може змінитися з продовженням поширення інфекції, і, зрештою, призвести до більшої кількості інфікованих та загиблих.
Натомість Італія має друге найстаріше населення на планеті. 23% італійців старші 65 років.
3. Готовність до епідемії.
Важливу роль, на думку оглядачів, зіграло й те, що Німеччина, має достатні ресурси і була вже готова до спалаху.
Минулого тижня федеральний уряд замовив додаткові 10 тисяч рятувальних вентиляторів для легенів від німецького виробника. І це на додачу до вже наявних 25 тисяч, які вже є в лікарнях по всій країні.
Німеччина має можливості для розміщення великої кількості людей у лікарнях з необхідним обладнанням, і заявила, що вдвічі збільшить кількість ліжок інтенсивної терапії до приблизно 56 тисяч.
Для порівняння, в Італії апаратів штучної вентиляції легенів – близько 5 тисяч.
Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург повідомила, що в медзакладах Києва підготовлено 324 апарати штучної вентиляції легень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті