Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 298 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У п’ятницю, третього квітня,  Кабмин ухавлив постанову про нові карантинні заході в країні. У КМДА також розширили обмеження в Києві, адже в столиці наразі найбільше випадків захворювання на COVID-19.

В першу чергу з шостого квітня обов’язковим є носіння захисних масок у громадських місцях: на прибудинкових територіях, площах, вулицях, пішохідних та велосипедних доріжках тощо. Діти до 14 років мають відвідувати громадські місця лише в супроводі дорослих. Маски при цьому дозволяють носити саморобні. У Києві до громадських місць також відносять зупинки громадського транспорту та зони у 50 метрів навколо них.

«Умовно кажучи – вийшов з дому іти до магазину – ти вже у громадському місці. Фактично, це всі місця поза приватним житлом», – з коментарю ВВС.

З шостого квітня магазини, аптеки, пошти, банки та інші заклади, яким дозволено працювати під час карантину, мають забезпечувати персонал масками. Відвідувачі ж мають забезпечувати себе респіраторами або масками самостійно, хоча в тексті постанови в Кабміну зазначено інше.

Заборонено відвідувати: парки, сквери, зони відпочинку, лісопаркові та прибережні зони, окрім як для вигулу домашніх тварин однією особою. Пересуватися на вулицях заборонено більш ніж по-двоє, окрім як для супроводу дітей до 14 років, яким заборонено виходити на вулицю без дорослих.

Взагалі заборонено відвідувати спортивні та дитячі майданчики.

Виходячи з дому, обов’язково треба мати з собою документи, що посвідчують особу. Їх наявність вимагають для того, щоб перевірити чи не порушує людина вимог самоізоляції, або чи не має вона перебувати на обсервації.

При в’їзді в Київ, водії автівок та їх пасажири зобов’язані виміряти температуру тіла, що будуть здійснювати працівники відповідних структур. У столицю забороняється в’їзджати людям з ознаками респіраторних захворювань, окрім випадків, коли вони прямуватимуть на госпіталізацію чи обсервацію.

Контролювати дотримання карантину в публічних місцях будуть здійснювати МВС та Нацгвардія.

Всі заборни діятимуть до 24 квітня.

Порушення правил карантину каратиметься штрафом від 17 тис. грн до 34 тис. грн. А при навмисному недотриманні санітарних норми при наявності інфекційних захворювань, може бути й кримінальна відповідальність.

При цьому в уряді кажуть, що можуть продовжити карантин, якщо цього вимагатиме епідемічна ситуація з поширенням корнавірусу, або ж запровадити нові обмеження.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не виключає можливості поступового послаблення карантину, у випадку коли динаміка захворюваності буде тривало знижуватися. Тоді, в кінці квітня можуть частково поновити рух громадського транспорту та скасувати карантин для людей працездатного віку.

Усі фото з відкритих джерел.

Читайте також: Як відбуватиметься вихід із карантину? Окремі обмеження діятимуть і після 24 квітня

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button