Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Питання підпалів сухостою підніматиметься на найближчому засіданні Верховної Ради у понеділок. Про це повідомив народний депутат від партії «Слуга народу» Роман Грищук. Будуть розглядати законопроєкт у якому передбачено:

  • кримінальну відповідальність і штраф від 91800 до 153000 гривень за підпали лісу, трави та очерету за містом;
  • кримінальну відповідальність і штраф від 30600 до 61200 гривень за забруднення повітря через нелегальні сміттєспалювальні виробництва;
  • адміністративну відповідальність та штраф від 4590 грн до 15 300 грн за виникнення пожежі в лісі через необережне поводження з вогнем;
  • адміністративну відповідальність та штраф від 3060 до 6120 гривень за спалювання трави та листя в населеному пункті.

Грищук окремо зазначив, що «ті, хто палить сміття, листя, траву у себе в дворі в столиці порушують: правила благоустрою міста Києва; правила утримання будинків та прибудинкових територій; правила утримання зелених насаджень у містах та інших населених пунктах». Протоколи за ці порушення складатиме поліція за статтею 77 та 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На сайті Електронних петицій офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилась петиція з проханням збільшити покарання особам, що вдаються до підпалів сухої трави.

Автори петиції пропонують:

  • Збільшити штрафи за підпал сухої трави у 1000 разів у порівнянні зі встановленим ст. 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення та ввести альтернативний вид відповідальності у вигляді громадських робіт (прибирання парків, вулиць, туалетів загального користування тощо), строком від 6 місяців, у випадку коли майновий стан порушника не дозволяє сплатити суму штрафу;
  • Доповнити частину 1 статті 258 «Терористичний акт» ККУ підпалом сухої трави, дерев та інших біологічних залишків у заповідних зонах, національних парках, територіях, що охороняються, та Зоні відчудження Чорнобильської АЕС;
  • Направити надходження від сплати штрафів порушниками на підтримку відповідних контролюючих органів.
  • Виплачувати винагороду в розмірі 10% від сплаченого порушником штрафу його викривачам;
  • Визначити органи влади, що будуть контролювати та притягнути порушників до відповідальності.

Наразі петиція зібрала 5 747 підписів з 25 000. Петицію оприлюднено шостого квітня.

Весняні підпали сухостою є систематичним явищем в Україні. Екологи та екоактивісти нагалошують, що це завдає значної шкоди екосистемам України, а також життю та здоров’ю людей.

В петиції також згадуються пожежі в Зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Але через безсніжну зиму пожежі цьогоріч поширюються частіше, через надзвичайно суху погоду. Ще одним фактором, що впливає на поширення лісових пожеж є карантин, адже у лісах побільшало людей, які палили вогнища.

Фото з відкритих джерел.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button