У повітрі над Києвом збільшилась концентрація продуктів горіння та шкідливого пилу (доповнено)
Наразі стан повітря у Києві визначають як «дуже нездоровий».
Наразі стан повітря у Києві визначають як «дуже нездоровий».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Від вчорашнього вечора у Києві спостерігається задимленість. Про це повідомляє Управління з питань цивільного захисту КМДА. Станом на 21.30, 16 квітня у повітрі фіксують продукти горіння з пожеж на Житомирщині та Зони відчуження.
Дані Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Срезневського свідчать про перевищення допустимих рівнів формальдегіду та діоксиду азоту, що є одними з продуктів горіння.
В ДСНС зазначають, що найбільшу швидкість вітру відмічали на території Житомирської та Київської областей, а саме на півночі Київської області, – в Зоні відчуження. Напрям вітру був північно-західний, тож наявні продукти горіння, що були наявні у Зоні відчуження не могли потрапити до Києва. Вчорашні переміщенням продуктів горіння принесло вітром виключно з Житомирської області.
Додають, що рівень радіаційного забруднення у Києві в межах норми – 0,14 мікрозівертів (0,30 – норма).
Команда SaveEcoBot радить киянам не відчиняти вікна не стільки через сморід, скільки через те, що після вчорашньої пилової бурі, підвищився не тільки рівень концентрації дрібнодисперсного пилу PM10. Ввечері прийшли величезні концентрації більш шкідливої фракції пилу – PM2.5.
Читайте також: Забруднене повітря може збільшувати вірогідність зараження COVID-19.
Наразі, станом на 11:00,17 квітня, переважна близько половини станцій моніторингу SaveEcoBot в Києві показують фіолетовий (шкідливий) рівень забруднення, а деякі (вул. В. Сосюри, 68, вул. Драгоманова, 40, вул. Завальна, 17А, проспект Науки, 42, вул. Сім’ї Кульженків, 31) показують бордовий – небезпечний. Лише одна станція на Майдані Незалежності показує зелений рівень забруднення (добрий).
Дані SаveEcoBot підтверждує портал IQAir.com, де стан повітря у Києві визначають як «дуже нездоровий». Цей рівень забруднення може викликати дискомфорт при диханні, а також дискомфорт у людей з захворюваннями серця.
А за рейтингом, що складає сайт, Київ зараз є містом із найзабрудненішим повітрям у світі.
У МОЗ повідомляють, що цей дим може викликати головний біль, кашель, ускладнити дихання, подразнювати очі, викликати запалення слизової оболонки носа та гортані, а також низку захворювань та алергій.
КМДА поширює заклики фахівців:
Фото обкладинки: з відкритих джерел.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті