Скільки одужує хворих на коронавірус, яких підключають до дихальних апаратів? (дослідження)
Не надто втішну статистику отримали американські науковці, що досліджували ефективність різних методів терапії захворювання.
Не надто втішну статистику отримали американські науковці, що досліджували ефективність різних методів терапії захворювання.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Пул американських вчених та наукова організація Northwell Health COVID-19 провели дослідження , як протікає захворювання на COVID-19 і наскільки ефективні різні методи терапії. Всього в дослідженні взяли участь 5 700 пацієнтів з COVID-19, госпіталізованих з міста та околиць Нью-Йорку, повідомляє Bloomberg.
Вчені проаналізували лікування пацієнтів з захворюванням на коронавірус в 12 лікарнях Нью-Йорка в період з першого березня по четверте квітня. Результати дослідження оцінювали для 2 634 пацієнтів, яких виписали з лікарень, або які померли. Серед пацієнтів 14% (369 осіб) лікувалися в реанімації, 12% (320 осіб) були підключені до АШВЛ, 3% – лікували за допомогою замісної терапії нирок, 21% (553 людини) померли.
Ступінь летальності у людей з супутніми захворюваннями, що були підключені до апаратів ШВЛ, склала 88%. Найпоширенішими супутніми захворюваннями були гіпертонія (57%), ожиріння (42%) та діабет (34%).
Результати високого рівня летальності серед панцієнтів, що були підключені до апаратів вентиляції легенів, корелюють з результатами інших досліджень тяжкого перебігу хвороби у пацієнтів з США, відмітили автори статті.
За відсутності ліків для терапії COVID-19, штучна вентиляція легенів вважається одним із дієвих способів полегшити стан тяжкохворих. Дослідники визнають, що зазначений ними рівень летальності не є максимально показовим, адже вони аналізували лише випадки, в яких лікування вже завершилося (випискою пацієнта або його смертю).
Вчені з організації Northwell Health, які брали участь в дослідженні, визнали неоднозначність застосування апаратів ШВЛ для лікування пацієнтів з COVID-19. Однак, вони пояснили, що ці висновки спираються виключно на спостереження. Така природа дослідження не дозволяє зробити остаточний висновок про ефективність використання апаратів штучної вентиляції легенів.
Фото обкладинки: Ashkan Forouzani / Unsplash
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті