Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У першому варіанті МУО вказано, що висота нової будівлі — 27 метрів — «відповідає намірам замовника». Фото: Wikimapia

Департамент містобудування та архітектури КМДА видав містобудівні умови та обмеження (МУО) на реконструкцію історичної садиби кінця XIX століття, розташованої на вулиці Антоновича, 7, біля метро «Площа Льва Толстого».

Відзначимо, що впродовж 2020 року замовник реконструкції, ТОВ «Артдизайн», двічі отримував документацію на цей проєкт.

Так, перші МУО, видані у січні, передбачали будівництво на місці садиби 9-поверхового житлового будинку, оскільки така висотність «відповідає намірам замовника». Натомість інший документ, отриманий у травні, дозволяє зведення тут вже «адміністративної споруди» — але з тією ж поверховістю.

У документах, які уможливлюють проєктування, також вказано, що нова будівля має бути «композиційно узгодженою з історичними силуетами, масштабами та колористичними ознаками».

Садиба у 1970-х роках. Фото: Василь Галайба.

За інформацією видання Наші гроші, земля під цим будинком була продана «артдизайнівцям» ще у 2016 році. Журналісти писали, що тодішній голова Департаменту земельних ресурсів КМДА Олексій Поліщук — якого пізніше звинуватять у лобіюванні забудов своїх родичів — запевняв депутатів, що на момент голосування за цю ділянку вже був сплачений чималий аванс.

Власником компанії «Артдизайн» значиться бізнесмен Леонід Крючков — колишній помічник Вадима Столара, кандидат у депутати Верховної Ради від ОПЗЖ та фігурант антикорупційних розслідувань.

Також відмітимо, що у 2015 році розробники Генерального плану Києва пропонували внести будинок на Антоновича до переліку щойновиявлених пам’яток архітектури, вважаючи його «рідкісним прикладом збереженої садиби XIX століття у центрі Києва».

 

Історики вважають цю садибу зразком «неоренесансу». Джерело: Генеральний план м. Києва

— Це унікальна будівля: остання дореволюційна одноповерхова садиба у цьому кварталі, яка пережила «архітектурні чистки» радянських часів, — розповідає «Хмарочосу» краєзнавець Антон Короб. — Історично її можна назвати «будинком Скидан», за прізвищем власниці. Всього у місті від XIX століття залишилось 70 таких одноповерхівок — і більшість із них на Подолі та Лук’янівці.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року в Києві була знесена двоповерхова садиба ХІХ століття, яку позбавили охоронного статусу через суд. Тоді у своєму рішенні суддя послався на те, що йому не довели її автентичність.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button