Світовий Банк досліджуватиме ситуацію з енергетикою в Україні
Спеціальна місія Світового банку вивчатиме ключові питання енергетичної сфери України, зокрема вирішення проблем ВЕД в контексті нової законодавчої бази для реструктуризації «зеленого тарифу».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 251 днів. За цей час ми опублікували 25978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні стартувала спеціальна місія фахівців Світового банку з вивчення української енергетики для знаходження найоптимальніших механізмів підтримки галузі, повідомляють у Міненерго. Роботу місії Світовий банк сформував на прохання в.о. Міністра енергетики Ольги Буславець.
«Ми раді вітати рішення щодо організації окремої місії фахівців банку. Сподіваюсь, що під час роботи місії з фахівцями Міненерго, інших міністерств та регулятора, підприємств, буде знайдено оптимальний механізм підтримки енергетичної галузі. Буду всіляко сприяти роботі місії і надавати всю необхідну інформацію», – наголосила міністр.
Супервізія місії охопить ключові системні питання енергетичної сфери, включаючи:
вирішення проблем відновлюваної енергетики в контексті нової законодавчої бази для реструктуризації «зеленого тарифу»;
раціоналізацію споживчих тарифів;
комплексний план фінансового оздоровлення НЕК «Укренерго»;
підтримку Світовим банком НЕК «Укренерго» в роботі над об’єднанням і синхронізацією з європейською енергосистемою;
підтримку Світовим банком Оператора газотранспортної системи України в роботі над модернізацією інфраструктури Оператора ГТС.
Буславець поінформувала представників Світового банку про ситуацію на ринку ринку електроенергії, та окремо обговорили проєкт закону № 3658 щодо нової моделі підтримки «зеленої» енергетики.
«Законопроект було прийнято у першому читанні. Також парламент проголосував за скорочення термінів подання поправок та альтернативних проектів. Народні депутати подали велику кількість поправок, які зараз опрацьовують у секретаріаті профільного комітету Верховної Ради. Але Міністерство представило свою позицію, і ми будемо наголошувати на необхідності прийняття законопроекту у тому варіанті, в якому він імплементує умови Меморандуму між Урядом та виробниками «зеленої» електроенергії», – зазначила Ольга Буславець.
Сторони також обговорювали можливі механізми фінансової та експертної підтримки Банком української енергетики та домовилися про подальшу спільну роботу в рамках місії Світового банку.
Нещодавно стало відомо про те, що норвезька компанія має намір збудувати у Запоріжжі найбільшу вітрову електростанцію в Європі.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті