Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 284 днів. За цей час ми опублікували 23536 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Верховна Рада прийняла законопроєкт №3658 про вдосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з ВЕД, що має реструктуризувати та знизити «зелений» тариф.

Уряд зареєстрував законопроєкт №3658 «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» 15 червня. Він розроблений на основі «Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики», який 10 червня підписав уряд з інвесторами у ВЕД.

«”Зелені” тарифи є на 150-200% вищими, ніж, наприклад, у Німеччині. Зниження на 15% не катастрофічне і не створює проблем для тих, хто працює за “зеленим” тарифом», — повідомив голова комітету з енергетики та ЖКП Андрій Герус.

Тож цей закон передбачає:

  • зменшити «зелені» тарифи для об’єктів сонячної та вітрової енергетики, введених в експлуатацію шляхом встановлення понижуючих коефіцієнтів;
  • запровадити повну відповідальність за небаланс своїх фактичних та акцептованих (прогнозних) графіків виробництва електроенергії для всіх виробників з відновлювальних джерел енергії, що створить для таких суб’єктів економічні стимули для підвищення точності прогнозування своїх графіків відпуску електричної енергії і сприятиме розвитку сектору балансуючих потужностей;
  • визначити оператора системи передачі відповідальним за компенсацію недовідпущеної виробниками ВДЕ електричної енергії внаслідок виконання ними диспетчерських команд на зменшення та/або обмеження навантаження відповідно до методики, яка затверджується регулятором;
  • надати державні гарантії щодо незмінності законодавства, чинного на день прийняття цього закону, для виробників за «зеленим» тарифом;
  • надати можливість брати участь в аукціонах сонячних електростанцій, які розміщуються на дахах/фасадах будівель та капітальних споруд, тощо.

Зазначається, що низка профільних і бізнес-асоціацій наполягала продовжити термін дії «зелених» тарифів на два роки за умови їх скорочення. Однак, за повідомленням Інтерфакс-України, після розгляду законопроєкту в залі від цього утримались.

Водночас ВР схвалила норму про так звану «зелену» металургію, відповідно до якої низці металургійних підприємств не будуть включати витрати НЕК «Укренерго» на компенсацію за «зеленим» тарифом.

Читайте також: Рада оновила закон про ринок електроенергії. Що змінилося?

Обкладинка: Shutterstock

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button