Червона зона: Луцьк і Тернопіль відмовляються посилювати карантин, а на залізниці стався бунт пасажирів
«Не повторюйте помилок Януковича», – звернувся до уряду мер Тернополя.
«Не повторюйте помилок Януковича», – звернувся до уряду мер Тернополя.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Луцьку, який віднесли до червноної карантинної зони, міська рада відмовилася посилювати карантин.
Сьогодні, третього серпня, набув чинності поділ на чотири карантинні зони відповідно до епідеміологічної ситуації в тому чи іншому регіоні – зелену, жовту, помаранчеву та червону. У регіонах, віднесених до червоної зони, мають зупинити громадський транспорт, закрити дитсадки і школи, а також ТРЦ та ресторани. До червоної зони з найжорсткішими обмеженнями потрапили Луцьк, Тернопіль та Кіцманський район Чернівецької області.
Луцькі депутати заявляють, що таке рішення суперечить Конституції та українським законам, а також запевняють, що в місті загальна кількість хворих на COVID-19 за весь період є меншою, ніж в інших містах України. Тож на сесії міськради вирішили не зупиняти транспорт і не закривати освітні заклади.
Усім підприємствам та установам, на яких складатимуть протоколи за порушення карантину, міськрада обіцяє юридичний захист. У бюджеті передбачать гроші на відшкодування підприємцям збитків: «адже від держави жоден підприємець Луцька не отримав реальної підтримки».
Так само відмовляються посилювати карантин у Тернополі. Запевняють, що з 31 липня відбулась позитивна динаміка, показники захворюваності йдуть до спаду і Тернопіль відповідав усім епідеміологічним критеріям.
«Віднесення Тернополя до “червоної” зони не відповідає жодним показникам. Зупинити роботу міста ми не можемо. Місто і так від початку епідемії втратило понад 100 мільйонів гривень, натомість не отримали допомоги від держави», – цитує пресслужба міськради мера Тернополя Сергія Надала.
За словами Надала, вранці третього серпня поліція вже чинила спроби зупинити громадський транспорт.
«Замість порадитися з місцевим самоврядуванням, як разом вирішувати проблему, вони приймають рішення диктаторським силовим методом. Ми вже це проходили в 2013-2014 роках. Я закликаю керівників держави: не повторюйте помилок Януковича, погано закінчується. Я звертаюся до підрозділів поліції міста. Хочу вам нагадати гасло поліції 2014 року – “поліція з народом”», – цитує міського голову УНІАН.
Тим часом «Укрзалізниця» скасувала зупинки потягів далекого призначення у Луцьку та Тернополі. На сесії Тернопільської міськради Надал зачитав повідомлення від пасажирів потягу Київ-Трускавець, яким не дозволити вийти у Тернополі.
«Саме зараз перебуваємо у потягу №49, на який “Укрзалізниця” нам продала квитки учора вже після внесення Тернополя до “червоної” зони. Про те, що потяг не зупинятиметься у Тернополі, дізналися від провідниці. Начальник потяга вибачився і запропонував виходити у Хмельницькому або у Львові о першій годині ночі або о четвертій відповідно. Нас таких заручників – 15 лише в одному вагоні», – йдеться у повідомленні.
Вранці третього серпня пасажири поїзда, який слідував із Херсона, «вчинили бунт» і домоглися зупинки у Тернополі. Повідомляють, що у потязі їхало 85 тернополян, зокрема діти та люди з ДЦП.
Читайте також: Фанати фільмів про апокаліпсис краще підготовлені до пандемії коронавірусу, – дослідження
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті