Суд поновив дозвіл на будівництво багатоповерхівки на місці Павлівського скверу в Києві
Скасування дозволу на забудову скверу торік призвело до відставки очільниці Мінрегіону.
Скасування дозволу на забудову скверу торік призвело до відставки очільниці Мінрегіону.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Окружний адміністративний суд міста Києва поновив дозвіл на будівництво на Гоголівській, 32-В на території Павлівського скверу.
Ділянка площею 0,22 гектара перебуває в 25-річній оренді «Авіакомпанії “ВІТА”» з 2003 року. Дозвіл на будівництво Держархбудінспекція видала у серпні 2019 року. Йдеться про найвищу категорію будівництва, тобто вище 100 метрів.
У листопаді 2019 року ДАБІ за результатами перевірки анулювала містобудівні умови та обмеження, оскільки забудова суперечить функціональному призначенню ділянки. Відповідно до чинного Генплану, це територія громадських будівель і споруд, а не житлової забудови.
В ухвалі Окружного адмінсуду прямо вказано про невідповідність планів забудовника та функціонального призначення ділянки. Проте це не вплинуло на рішення поновити дозвіл. Зокрема, суддя Васильченко послалася на пункт ДСТУ-Н Б Б.1.1-12:2011, де сказано, що в громадських зонах можуть розташовуватись житлові будинки. «Наші Гроші» зауважують: ця настанова застосовується лише під час розроблення зонінгу міста, і суд не мав права застосовувати цей норматив, адже зонінг у Києві взагалі відсутній.
«Таке рішення адміністративного суду є очевидно абсурдним. Його необхідно скасувати, а наш рідний сквер – захистити. Тому прошу вас всіх прийти на зустріч о 19:00 (13 серпня – ред.) та поширити цей пост серед захисників Павлівського скверу», – коментує депутатка Київради Ольга Балицька.
Балицька нагадала, що дозвіл на забудову було скасовано за її ініціативою та за сприяння Альони Бабак – тодішньої міністерки розвитку громад та територій. У грудні 2019 року Бабак звільнилася, заявивши, що на неї чинили тиск через анулювання дозволів про будівництво – зокрема на Гоголівській, 32-В.
Зазначимо, у 2016 році архітектори та ландшафтні дизайнери презентували концепцію реконструкції Павлівського парку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті