Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: пресслужба КМДА

29 серпня міський голова Віталій Кличко взяв учать у церемонії закладання капсули на місці, де незабаром буде споруджено Меморіал пам’яті загиблим киянам – учасникам антитерористичної операції.

Меморіал розташують на розі вулиць Грушевського та Петрівської алеї, поблизу Парламентської бібліотеки. Будівництво планують завершити у 2021 році.

«Півтора року йшов конкурс, дуже довго тривало обговорення, на рівні адміністрації, як він має виглядати. Вже сьогодні проєкт готовий і затверджений… Стоїмо перед фактом того, що вся підготовча робота виконана і вже в наступному році при формуванні бюджету закладатимуть кошти і вже будуть його будувати», – розповіла Укрінформу заступниця голови КМДА Марина Хонда.

За її словами, проєкт Меморіалу погодили з родинами загиблих героїв та учасниками війни. За даними КМДА, на сході України воювала 31 тисяча киян, 398 із них загинули.

Конкурс провели у серпні 2019 року. Переміг проєкт київської архітекторки Наталії Абанькової.

«Історично так склалося, що протягом останньої тисячі років основні загрози незалежності, на жаль, надходили зі сходу. Саме тому символ сходу зображений з північно-східної сторони скульптурної групи. Через втрати і боротьбу, які символізують вибух та посічені дерева, завдяки героям-захисникам українське суспільство прямує до світлого майбутнього», – пояснювали концепцію авторки у Департаменті містобудування та архітектури КМДА.

Замовником робіт визначене комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ».

Нагадаємо, до Дня Незалежності у Києві встановили 90-метровий флагшток – держак для прапору.

Зараз триває будівництво другої черги Меморіалу жертв Голодомору, роботи планують виконати до травня 2022 року.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button