Антимонопольний комітет програв справу про змову фірм Микитася
Верховний Суд визнав неправомірним накладення штрафу на «Північно-український будівельний альянс».
Верховний Суд визнав неправомірним накладення штрафу на «Північно-український будівельний альянс».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Антимонопольний комітет програв у всіх трьох судових інстанціях компанії Максима Микитася у справі про змову під час будівництва корпусу Інституту Амосова, повідомляє Ліга антитрасту.
Йдеться про справу, що її АМКУ відкрив 2018 року проти фірм «Північно-український будівельний альянс» та «Спецбуд-плюс». Обидві входять до корпорації «Укрбуд», експрезидент якої зараз перебуває під вартою за іншою справою.
Ці фірми підозрювали у змові під час тендеру на понад 2,5 мільярда гривень. Торік АМКУ оштрафував «Північно-український будівельний альянс» на 56 мільйонів, а «Спецбуд-плюс» – на 63 мільйони гривень. Фірмам заборонили брати участь у тендерах протягом трьох років.
«Північно-український будівельний альянс» оскаржив рішення у Господарському суді Києва, а в травні 2020 року виграв у Північному апеляційному господарському суді.
25 серпня АМКУ програв і касацію: Верховний Суд під головуванням Богдана Львова підтвердив рішення двох попередніх інстанцій, які визнали неправомірним накладення штрафу на «Північно-український будівельний альянс».
«Верховний суд скористався процесуальною помилкою, яку допустив АМКУ… – подаючи касаційну скаргу, не врахував зміни до процесуального законодавства та послався на підставу оскарження, що не може бути застосована до подібних випадків. Як наслідок, очікуємо, що така сама доля спіткає і другу частину рішення, що стосується штрафу для компанії “Спецбуд-Плюс”», – вважають експерти «Ліги антитрасту».
Зараз на стадії судового оскарження перебуває ще одна справа про змову цих двох компаній на тендері з будівництва Шулявського мосту.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті