У Берліні відкрили муніципальний секондхенд (фото)
Простір також функціонує як освітній центр, що пропагує повторне використання.
Простір також функціонує як освітній центр, що пропагує повторне використання.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У вересні в Берліні відкрили муніципальний секондхенд, який також функціонує як освітній центр, що пропагує повторне використання, повідомляє Bloomberg CityLab.
Магазин B-Wa(h)renhaus (неперекладанна гра слів, Warenhaus – універмаг та Wahren – зберігати) стратегічно розташували на третьому поверсі універмагу Karstadt у районі Кройцберґ. Таким чином прагнуть звернутися до ширшої аудиторії, окрім клієнтів хіпстерських вінтажних крамниць або ж людей, які купують у секондах просто через брак грошей.
Муніципальний секонд займає площу 7000 квадратних метрів. Тут продають вживані й перероблені одяг, меблі та електроніку. Деякі відремонтовані гаджети мають навіть гарантійний термін.
Чимало з цих речей опиняються на звалищі внаслідок переїзду мешканців із однієї квартири до іншої. У Берліні дуже велика частка орендованого житла, яке прийнято здавати без меблів. Під час переїзду більшість не хочуть мати клопіт із продажем старого краму: для цього потрібно зробити фото, розмістити оголошення, комунікувати з зацікавленими та зустрічатись або пересилати речі покупцеві.
«Три роки тому ми почали збирати різноманітні речі, які люди зберігають у коморах. Робочі речі у нормальному стані, але які не використовуються більше. Прагнемо дати цим речам нове життя», – зазначила речниця муніципалітету Берліна Доротея Вінден.
Чимало одягу передають благодійні організації, які працюють із бездомними. Берлінці віддають їм багато речей, проте жіночий одяг часто лишається незатребуваним. Також одяг віддають онлайн-магазини, які мають надлишок товару.
На відкритій терасі над приміщенням магазину проводять майстеркласи, на яких навчають, як зменшити кількість харчових відходів або полагодити одяг. Двічі на місяць працює «ремонт-кафе», на якому радять, як краще поремонтувати меблі або інші побутові речі.
B-Wa(h)renhaus діятиме у поп-ап форматі протягом пів року. Та муніципалітет планує в майбутньому відкрити чотири таких магазини, які діятимуть довше. У перспективі хочуть запустити по одному секондхенду в кожному з 12 районів Берліна.
Берлін уже зараз досяг значних успіхів у переробці сміття та непотрібних речей. Місто переробляє майже 50% будівельного сміття, яке традиційно складає левову частку відходів. Кількість твердих побутових відходів знизилася на 11 кілограмів на рік на одного жителя у порівнянні з 2008 роком.
У Берліні розрахували, що 8% електронних гаджетів, які викидають домогосподарства та бізнеси, можна далі використовувати.
Водночас закупи у секондхендах все ще прерогатива або бідних, або екосвідомих.
Нагадаємо, фешн-директорка українського Vogue створила бренд, який продає перероблений одяг із секондхендів по кількасот євро.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті