Зали Прощання крематорію та Будинок звукозапису стали об’єктами культурної спадщини
Загалом статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини отримали дев’ять об’єктів.
Загалом статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини отримали дев’ять об’єктів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24966 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Департамент охорони культурної спадщини надав статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини дев’яти об’єктам у Києві, повідомляє пресслужба КМДА.
Фонд Ади Рибачук та Володимира Мельниченка – художників, які разом з архітектором Авраамом Мілецьким створювали Зали Прощання крематорію – наголосив, що тепер охоронний статус «не дозволить спотворити конструкцію “капітальним ремонтом”».
«Шість місяців тому нас – команду Фонду – вразило, що ця споруда, яка входить до світових каталогів визначних архітектурних об’єктів, попри свою беззаперечну культурну цінність досі не отримала статусу пам’ятки в Україні. І півроку Фонд працював над тим, щоб виправити це непорозуміння», – зазначають у Фонді.
Нагадаємо, у лютому КП «Київський крематорій» оголосив тендер на проведення капітального ремонту. Низка депутатів Київради наполягала, що проводити будь-які роботи можна буде лише після внесення залів Прощання до реєстру пам’яток. Згодом тендер скасували.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті