Мінкульт вносить «Тарілку» на Либідській до реєстру пам’яток архітектури
За словами міністра, цей статус вбереже «Тарілку» від зазіхань з боку забудовників.
За словами міністра, цей статус вбереже «Тарілку» від зазіхань з боку забудовників.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики внесла «Літаючу тарілку» на Либідській площі до реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
«З боку Міністерства культури та інформаційної політики України зробили усе можливе. Передаю естафету Київській міській державній адміністрації – КМДА та Віталію Кличку: вам потрібно внести “тарілку” в список щойно виявлених пам’яток об’єктів культурної спадщини, для того щоб ми могли завершити процес внесення її до державного реєстру пам’яток місцевого значення… У вас на це п’ять днів», – зазначив Ткаченко.
За його словами, цей статус вбереже будівлю як «ласий предмет» для забудовників. Наразі «Літаюча тарілка», перебуває в оренді компанії бізнесмена Вагіфа Алієва. Поряд будують торговельний центр Ocean Mall.
Ткаченко також зазначив, що після реставрації споруда може стати сучасною концертною залою.
Будівлю Інституту науково-технічної експертизи та інформації з концертною залою у вигяді «літаючої тарілки» було збудовано 1971 року за проєктом архітекторів Флоріана Юр’єва і Льва Новикова. Будівлю відносять до другої хвилі радянського модернізму.
Торік ініціатива SaveKyivModernism презентувала альтернативний проєкт реставрації «Тарілки». Цього літа дах будівлі пофарбували.
Нагадаємо, нещодавно Департамент охорони культурної спадщини КДМА надав статус щойно виявлених об’єктів культурної спадщини залам Прощання Київського крематорію та ще восьми об’єктам.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті