Чому журнал New Yorker помістив на обкладинку велосипедистів?
Чим більше людей відкриватимуть для себе це задоволення, тим зручнішим ставатиме місто для велосипедистів, вважає автор ілюстрації.
Чим більше людей відкриватимуть для себе це задоволення, тим зручнішим ставатиме місто для велосипедистів, вважає автор ілюстрації.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24975 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Випуск журналу New Yorker від 26 жовтня вийде з обкладинкою з велосипедистами, а також із інтерв’ю з автором цієї ілюстрації, Р. Кікуо Джонсоном, який розповів про зрушення в мобільності у Нью-Йорку часів пандемії коронавірусу.
Обкладинка відображає ріст популярності велосипедів у місті під час карантину. На ній намальовано Вільямсбурзький міст, який сполучає Мангеттен і Бруклін. Ним проходять маршрути метро та автомобільний шлях, а також пролягає доріжка для велосипедистів і пішоходів. Колись цим мостом курсували трамваї.
«Коли я думаю про Нью-Йорк, щонайперше на думку спадає вид із Вільямсбурзького мосту. З висоти можна оглянути все місто відразу: хмарочоси, графіті, принаймні чотири мости, Статую Свободи, натовпи захеканих перехожих», – розповідає Джонсон.
Художник відзначає позитивні перетворення, які трапилися з містом під час пандемії. Ньюйоркці почали частіше влаштовувати пікніки у парках, а на вулицях побільшало літніх майданчиків, як у Європі. Деякі вулиці перекрили для проїзду автомобілів. Джонсон сподівається, що частина цієї атмосфери залишиться й після карантину.
«Мені подобається, що більше людей відкривають для себе велосипеди. Ньюйоркці звикли штовхатися у переповненому метро та стояти у заторах, а велосипеди дають свободу. Коли кілька років тому я поїхав із міста на деякий час, думав, що сумуватиму за друзями, ресторанами, барами та музеями. Натомість мені найбільше бракувало поїздок на велосипеді додому о другій ночі, коли Бродвей порожній і все місто належить мені. Сподіваюся, чим більше людей відкриватимуть для себе це задоволення, тим зручнішим ставатиме місто для велосипедистів», – зазначає ілюстратор.
Сам Джонсон їздить на велосипеді цілий рік. Щоб не пропускати холодний сезон, він купив комплект одягу з водостійкого гортексу – куртку, рукавички, штани, шкарпетки, взуття. Він їздить на велосипеді навіть у сніг, і лише під час дощу користується метро.
Нагадаємо, дослідження Департаменту транспорту Великої Британії показало, що 93% респондентів продовжуватимуть їздити на велосипеді та ходити пішки після зняття карантинних обмежень.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті