Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: TheUjulala, Pixabay

Міністерство охорони здоров’я анонсувало запровадження нових норм шкільного харчування. Розроблений МОЗ проєкт відповідної постанови розглядатиме Кабінет міністрів.

За словами заступника міністра Віктора Ляшка, вперше на законодавчому рівні буде врегульовано харчування дітей, які потребують особливої дієти, – з цукровим діабетом, непереносимістю глютену або лактози тощо.

Буде заборонено годувати школярів технологічно обробленими м’ясними та рибними продуктами – ковбасою, сосисками, замороженими напівфабрикатами тощо. Шкільні їдальні не зможуть пропонувати дітям будь-які напої з вмістом доданих цукрів, наприклад, солодку газировку. Крім того, обмежується добова кількість солі, цукру, жирів, борошняних та кондитерських виробів.

Керівники шкіл матимуть змогу обрати оптимальну модель організації харчування, наприклад, впровадити кейтеринг. Для цього харчоблок школи можна буде здавати в оренду.

З початку минулого року в Києві почали впроваджувати нову систему харчування за принципом «шведського столу» за рецептами шеф-кухаря Євгена Клопотенка. Водночас не всім шкільним кухарям вдається якісно готувати навіть прості продукти.

Фото: Ирина Дунас

Цьогоріч Держпродспоживслужба виявила, що 25% меню в українських школах не відповідає нормам. У шкільних їдальнях калорійність забезпечують переважно за рахунок цукру, круп, макарон та олії.

З початком нового навчального року через пандемію коронавірусу школярів почали годувати сніданками й обідами в одноразовому посуді. Водночас батьки почали скаржитися на якість їжі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button