На Татарці відкривають «Музей сучасного мистецтва». На нього чекали тридцять років
У будівлі Київського інституту автоматики відкриється виставка реплік картин відомих художників.
У будівлі Київського інституту автоматики відкриється виставка реплік картин відомих художників.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 272 днів. За цей час ми опублікували 26128 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Київський інститут автоматики. Фото: kievlyanin2015.livejournal.com
29 жовтня в Києві група художників «Інститут автоматики» влаштовує відкриття «Музею сучасного мистецтва України». Експозицію розмістять у будівлі Київського інституту автоматики на вулиці Нагірній, 22.
На виставці презентують репліки картин класиків українського мистецтва періоду незалежної України, таких як: Голосій, Тістол, Савадов, Чичкан, Ралко, Маков, Сільваші, Вайсберг, Животков, Ройтбурд, Гусєв, Кадирова, Цаголов, Подерев’янська, Гнилицький, Будніков, Кадан, Наконечна, Сагайдаковський.
Ідею створення в Києві національного Музею сучасного мистецтва розглядали тридцять років, його досі немає. Сучасні автори виставляються в «Мистецькому Арсеналі», PinchukArtCentre та окремих галереях. Натомість великого музею національного рівня не існує.
Музей часто пропонували розташувати в будівлі Українського дому. Торік лунали пропозиції створити музей сучасного мистецтва на базі NAMU у приміщенні Адміністрації президента на Банковій.
У січні тодішній міністр культури Володимир Бородянський повідомив, що музей почнуть створювати вже цього року. Загалом розраховували, що робота над його створенням триватиме чотири-п’ять років.
Київський інститут автоматики – це будівля 1950-х років, розташована на Татарці. Приміщення останні роки здавали під оренду офісів. Тут також діють художні майстерні, зокрема, арт-простір «Інститут автоматики».
Київський інститут автоматики. Фото: kievlyanin2015.livejournal.com
Зазначимо, що на вулиці Кирилівській також є «Музей сучасного образотворчого мистецтва України». Це – приватна установа, відкрита київським бізнесменом. Власне мистецтво останніх 30 років складає лише частину колекції. Решта – твори ХХ століття, стародавні ікони, декоративно-ужиткове мистецтво тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті