Китайці будуватимуть на Донеччині найбільшу в Європі вітрову станцію
Потужність нової станції складе 800 МВт. Зараз найбільша в Європі ВЕС – британська London Array на 600 МВт.
Потужність нової станції складе 800 МВт. Зараз найбільша в Європі ВЕС – британська London Array на 600 МВт.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Китайська компанія Power China та українська WindFarm підписали контракт, який передбачає будівництво вітрової електростанції потужністю 800 МВт у Донецький області, повідомляє ITC.
Вітрову станцію планують розташувати на території Мангушського та Нікольського районів. Вартість проєкту оцінюється в один мільярд доларів.
Це перший проєкт вітрової енергетики після нещодавніх змін зеленого тарифу, зазначає видання. Водночас терміни початку та завершення будівництва не уточнюються. У пресрелізі WindFarm йдеться про «найкоротші строки».
PowerChina – одна з найбільших будівельних компаній КНР, спеціалізується на енергетичних і транспортних об’єктах. Вона збудувала найбільшу у світі електростанцію ГЕС «Три ущелини» на річці Янцзи. В Україні компанія будувала сонячну електростанцію у селі Прогресівка Миколаївської області потужністю 148 МВт.
Наразі найпотужнішою в Україні вітровою електростанцією є Ботієвська, розташована поблизу села Приморський Посад у Запорізькій області. Її потужність – 200 МВт.
В Європі найбільшими вітровими електростанціями є шельфова Gemini в Нідерландах (600 МВт), румунська Fântânele-Cogealac (600 МВт) та британська London Array (600 МВт). Водночас Велика Британія будує проєкт Hornsea загальною потужністю 6 ГВт.
Читайте також: Україна опинилася на п’ятому місці в Європі за потужністю нових вітряних електростанцій
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті