Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Заступниця голови КМДА Марина Хонда заявила, що проблема бездомних у Києві до кінця не вирішена. При тому у столиці працює лише один Будинок соціального піклування на 130 місць, де люди, які не мають житла, можуть переночувати. Про це йдеться на сайті держадміністрації.

За її словами, у зимовий період бездомні особливо вразливі, а для того, щоб ефективно їм допомогти, потрібно об’єднати зусилля громадських організацій та міської влади.

«Карантин оголив проблему безхатченків, і, чесно кажучи, до кінця вона так і не вирішена. Головною перепоною є те, що ми досі не маємо реальної цифри скільки бездомних людей є в столиці. Наш Центр обліку має інформацію про майже п’ять тисяч осіб, але різні громадські організації називають цифру десять тисяч осіб і більше», – зазначила Марина Хонда.

Вона нагадала, що у Києві є Будинок соціального піклування, де бездомні можуть переночувати, поїсти і скористатися душем та Центр соціальної адаптації, де вони можуть проживати на постійній основі. При цьому в Києві близько десяти тисяч бездомних, а, за словами Хонди, вищезгадані заклади заповнені лише наполовину. Ольга Макар, координаторка руху «Молодь за мир» розповідає, що для того, щоб поселитися в Центрі реабілітації, бездомним потрібно зібрати пакет документів, що часто стає нездоланною перешкодою.

За словами Ольги Макар, у державну нічліжку – Будинок соціального піклування – треба прийти до шостої вечора, а піти до восьмої ранку. Кожного дня людина не має гарантії, що може туди потрапити. Також у столиці є два притулки від католицьких організацій.

Попри те, що у столиці є лише декілька місць, де можуть допомогти бездомним, у КМДА закликають «не розбещувати» бездомних, бо «вони повинні відчувати нужду». Про це заявив директор департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий. За його словами, муніципалітет Києва «проводить повний цикл соціалізації бездомних», але вони самі вважають за краще жити на вулиці.

Згідно з Бюджетним кодексом, видатки на заклади для бездомних є видатками місцевих бюджетів. Водночас закон «Про житловий фонд соціального призначення» визначає, що бездомні можуть стати на облік на отримання такого житла.

На сьогодні активістам та волонтерам випадки отримання соціального житла безхатьками невідомі, але навіть із тимчасовим житлом для них в Києві великі проблеми. За даними КМДА, станом на жовтень 2020 року в Києві у «квартирній черзі» перебуває більше 69 тисяч осіб. При цьому впродовж 2014-2020 років міська влада загалом видала 732 квартири.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button