З 1 січня 2021 року архітектурна бібліотека Заболотного може опинитися на вулиці
Відмову продовжити оренду бібліотеці пов'язують із намірами побудувати на її місці багатоповерхівку.
Відмову продовжити оренду бібліотеці пов'язують із намірами побудувати на її місці багатоповерхівку.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
1 січня 2021 року у Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Г. Заболотного закінчується договір оренди приміщення. Як наслідок, бібліотеці перестануть надавати комунальні послуги, що може спричинити псування цінних старовинних книг.
Фонд Держмайна відмовлявся продовжувати договір оренди з бібліотекою ще наприкінці 2019. Зрештою, ситуацію владнали, а договір підписали. Втім, лише на один рік.
Керівництво бібліотеки зверталося до Міністерства розвитку громад та територій, якому підпорядковується бібліотека. Міністерство обіцяло вирішити проблему з орендою приміщення, але станом на сьогодні результату немає.
У будинок видавництва «Преса України» за адресою Проспект Перемоги, 50, бібліотека переїхала у 2013 році з Гостиного двору. Спеціально для потреб бібліотеки реконструювали будівлю колишньої їдальні, збудованої у 1980-х роках.
«У будинку створили сучасні читальні зали, книгосховища, робочі технологічні приміщення. Тут передбачено всі системи: вентиляція і кондиціювання, клімат-контроль у книгосховищах, підйомники для доставляння літератури до відділу обслуговування користувачів, пожежна безпека, охоронні системи, відеонагляд тощо», – зазначає директорка бібліотеки Галина Войцехівська.
У сховищах бібліотеки зберігаються перші книги з архітектури, проєктна документація та карти Києва, стародруки, книжки XVI століття, в яких є описи втрачених об’єктів тощо.
«Ми бібліотека-депозитарій, одна з десяти таких бібліотек України. Наша тематика – це будівництво і архітектура. Ми зберігаємо літературу з XVI століття , яку інші бібліотеки можуть списати. У нас більше 170 тисяч таких книг», – розповідає Войцехівська.
Раніше народна депутатка Ганна Бондар припускала, що виселення бібліотеки Заболотного може бути пов’язане з намірами реалізації ДПТ під будівництво житлової багатоповерхівки. Депутатка навіть зверталася до міського голови Віталія Кличка з вимогою надати пояснення про забудову.
До закінчення договору оренди залишилося трохи більше місяця. В яких умов після цього існуватиме найповніша архітектурно-будівельна бібліотека України з древніми виданнями, невідомо.
Усі фото – з Фейсбук-сторінки бібліотеки
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті