Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/ButantanOficial

Міністерство охорони здоров’я відмовиться від вакцини проти коронавірусу, розробленої китайською компанією Sinovac, якщо її ефективність буде меншою за 70%. Про це на брифінгу заявив голова МОЗ Максим Степанов.

Потягом останніх місяців дані щодо результатів випробувань китайської вакцини були неповними або суперечливими. Сьомого січня завершилося клінічні випробування у Бразилії. Наступного дня Інститут Бутантан, який виробляв китайську вакцину на місці і проводив дослідження, заявив, що вакцина запобігає COVID-19 у 78% легких випадків і у 100% середніх і тяжких.

12 січня Інститут Бутантан уточнив, що ефективність вакцини Sinovac проти дуже легких випадків COVID-19 становить 50,38%. Дослідження охоплювало 9 242 учасника. Ці дані означають, що щеплена людина практично повністю захищена від середнього і тяжкого перебігу хвороби, однак має шанси 50/50 перехворіти коронавірусом безсимптомно або з легкими симптомами. Крім того, лише 0,3% учасників повідомили про алергічну реакцію. Однак повний звіт досі не надано.

Графіка: facebook.com/ButantanOficial

В українському МОЗ заявили, що чекатимуть на офіційний звіт від компанії Sinovac. Так, за словами Степанова, поівдомлення Інституту Бутантан стосується лише Бразилії, а випробування проводили у різних країнах.

Степанов запевнив, що в договорі з Sinovac є вимога про те, що ефективність вакцини має бути не менша за 70%. В іншому разі виробник має повернути гроші: «У нас є банківська гарантія».

Офіційним та ексклюзивним постачальником вакцини від Sinovac є компанія «Лекхім», яку пов’язують із Раїсою Богатирьовою, міністеркою охорони здоров’я часів Януковича. Голова МОЗ Максим Степанов пояснює, що це було вимогою компанії Sinovac Biotech – постачати вакцину саме через «Лекхім». Українська компанія вже уклала угоду щодо постачання у першій половині 2021 року 5 мільйонів доз вакцини Sinovac.

Курс щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac передбачає дві дози з різницею у 14 днів. Вакцина випускається у шприці та зберігається за температури від +2 до +8 градусів за Цельсієм, тобто за температури звичайного холодильника. Перші дози надійдуть у березні. Наступного року планують налагодити виробництво вакцини на місцевому підприємстві «Лекхім-Харків».

Нагадаємо, випробування вже пройшли вакцини Pfizer/BioNTech і Moderna, які показали 95% захисту, а також AstraZeneca. Остання показала ефективність у 62% у разі введення двох повних доз і несподівано – 90% у разі введення за іншою схемою, пів дози, потім повну дозу.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button