Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: volodymyrets.city

До кінця 2021 року більшість «великих» енергоблоків українських АЕС працюватимуть на паливі американської компанії Westinghousе, заявив тимчасовий керівник «Енергоатому» Петро Котін.

Зараз в Україні діє чотири атомні електростанції (Рівненська, Хмельницька, Запорізька та Южно-Українська) з 15 енергоблоками. Із них – 13 енергоблоків за реакторами-«тисячниками» (ВВЕР-1000) і два малі (ВВЕР-440), на Рівненській АЕС.

«Наразі сім енергоблоків завантажуються російським паливом, шість – паливом виробництва компанії Westinghouse. Цього року в нас є план завантажити ще один енергоблок Рівненської АЕС американським паливом», – зазначив Котін.

За контрактом, підписаним у вересні минулого року, Україна буде однією з перших країн, яка отримуватиме альтернативне паливо для реакторів ВВЕР-440.

Котін нагадав, що Україна здійснила програму диверсифікації постачань ядерного палива за рекомендаціями МАГАТЕ. Відповідно до цієї програми, частка палива від одного постачальника не може перевищувати 60-70%.

Раніше американські компоненти блоків з паливом погано працювали з радянськими атомними системами в Україні. Ядерне паливо зі США у різних пропорціях змішували з російським. У 2018 році вдалося повністю перевести один із блоків Южно-Української АЕС на паливо Westinghouse.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button