До кінця року майже половина енергоблоків українських АЕС використовуватиме американське паливо
Наразі сім енергоблоків завантажуються російським паливом, шість – паливом виробництва компанії Westinghouse.
Наразі сім енергоблоків завантажуються російським паливом, шість – паливом виробництва компанії Westinghouse.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
До кінця 2021 року більшість «великих» енергоблоків українських АЕС працюватимуть на паливі американської компанії Westinghousе, заявив тимчасовий керівник «Енергоатому» Петро Котін.
Зараз в Україні діє чотири атомні електростанції (Рівненська, Хмельницька, Запорізька та Южно-Українська) з 15 енергоблоками. Із них – 13 енергоблоків за реакторами-«тисячниками» (ВВЕР-1000) і два малі (ВВЕР-440), на Рівненській АЕС.
«Наразі сім енергоблоків завантажуються російським паливом, шість – паливом виробництва компанії Westinghouse. Цього року в нас є план завантажити ще один енергоблок Рівненської АЕС американським паливом», – зазначив Котін.
За контрактом, підписаним у вересні минулого року, Україна буде однією з перших країн, яка отримуватиме альтернативне паливо для реакторів ВВЕР-440.
Котін нагадав, що Україна здійснила програму диверсифікації постачань ядерного палива за рекомендаціями МАГАТЕ. Відповідно до цієї програми, частка палива від одного постачальника не може перевищувати 60-70%.
Раніше американські компоненти блоків з паливом погано працювали з радянськими атомними системами в Україні. Ядерне паливо зі США у різних пропорціях змішували з російським. У 2018 році вдалося повністю перевести один із блоків Южно-Української АЕС на паливо Westinghouse.
Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті