В Україні дозволили створювати філії закордонних університетів. Але не в Києві
Освітній заклад мусить входити до одного з міжнародних рейтингів і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.
Освітній заклад мусить входити до одного з міжнародних рейтингів і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.
Кабінет міністрів дозволив закордонним закладам вищої освіти відкривати свої філії в Україні. Про це йдеться в урядовій постанові.
«Відтепер на території України передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти. Отже, найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах», – зазначив заступник міністра освіти Андрій Вітренко.
Утім, у Міносвіти зауважують, що стаття 33 закону «Про вищу освіту» не дозволяє створювати філії закладів вищої освіти у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі та Одесі.
Поза цим обмеженням, підрозділи закордонних вишів можуть відкриватися на підставі дозволу МОН. Освітній заклад мусить входити до одного з міжнародних рейтингів QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities – World Top 500 Universities і посідати при цьому місце не нижче ніж 3000.
Закладам, пов’язаним з державою-агресором або державою-окупантом, дозволів не даватимуть.
Нагадаємо, у 2018 році Центрально-Європейський університет (CEU) – один із найбільших і найвпливовіших у Східній Європі – мусив переїхати з Будапешта після того, як уряд Угорщини заборонив закордонним закладам відкривати тут філії.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті