КМДА надала охоронний статус особняку Баккалинського, за чиє знесення проголосувала Київрада
Тепер справа за Міністерством культури, яке має визнати 120-річну садибу вже пам'яткою місцевого значення.
Тепер справа за Міністерством культури, яке має визнати 120-річну садибу вже пам'яткою місцевого значення.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Сьогодні, 27 квітня, особняк Баккалинського на вул. Іллєнка, 30 було внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Відтак, як повідомляє офіційний портал КМДА, він отримав і охоронний статус.
За словами директора Департаменту охорони культурної спадщини Олександра Никоряка, це було ініціативою проєкту Мапа Реновації, чиї волонтери «провели роботу з історико-архівних вишукувань для підготовки історичної довідки та облікової документації». Це дозволило надати 120-річній садибі статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.
Читайте також наш матеріал: Проєкт «Мапа реновації»: як кияни зберігатимуть історичні будинки з допомогою бізнесу?
«Я дуже вдячний таким активним і небайдужим громадянам за їхню підтримку і допомогу у збереженні нашого історичного надбання, нашої з вами спадщини», – наголосив Никоряк, додавши, що тепер справа за Міністерством культури. Саме воно має присвоїти будинку Баккалинського ще надійніший статус пам’ятки місцевого значення – і занести його до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Нагадаємо, що минулого тижня Київрада передала ділянку під цим особняком для подальшої забудови щонайменше 9-поверховим офісним центром. Проєкт, який підтримали 74 депутати, не передбачав реставрації садиби, а лише нове будівництво на її місці. Це рішення обурило багатьох містян, але депутати, які проголосували за нього, не вбачали в ньому нічого поганого.
Зокрема, голова фракції «Голос» Григорій Маленко пояснив, що це сприятиме «додатковим надходженням в бюджет міста», а також висловив сумнів, що будівля Баккалинського може претендувати на охоронний статус. Інший депутат від «Голосу», ексголова Митної служби Максим Нефьодов, взагалі порівняв садибу зі «старою сільською хатою».
«Цимєс ще в тому, що лише кілька днів тому “Голос” обурювався знесенням будинку Уткіна біля вокзалу і пропонував заборонити нове будівництво в центральній частині міста, до якої потрапляє і адреса Іллєнка, 30», – написав тоді киянин Сергій Пасюта.
Читайте про це: Депутати Київради ініціюють мораторій на будівництво в центрі Києва
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті