Укрзалізниця купила 84 підйомники для посадки на поїзд людей на візках
Скористатися платформою самостійно не можна. Потрібно заздалегідь замовляти супровід.
Скористатися платформою самостійно не можна. Потрібно заздалегідь замовляти супровід.
Фото: пресслужба Укрзалізниці
Впродовж минулого року Укрзалізниця придбала 84 підіймальні платформи для посадки на поїзд пасажирів на інвалідних візках. Загалом зараз на вісімдесяти українських вокзалах є 112 таких підйомників.
Скористатися платформою самостійно не можна. Потрібно заздалегідь замовляти супровід.
«Платформа рухається у вертикальному напрямку, людина на візку по пандусу може самостійно заїхати на майданчик платформи. Після цього платформа підіймається до рівня вагона, відкидається пандус, і людина заїжджає на своєму візку до вагона», – пояснює принцип роботи підйомника пресслужба перевізника.
Невідомо, як часто люди з інвалідністю користуються такими платформами і як оцінюють їхню ефективність – в Укрзалізниці зазначають, що «наразі фахівці аналізують попит на них».
Водночас у коментарях зауважують, що якщо людина на візку й потрапить у тамбур, то їй буде складно розвернутися у ньому та проїхати вузьким коридором, адже самі вагони не пристосовані для пасажирів з інвалідністю. Крім того, доступність вокзалів також під питанням. Зокрема, коментатори нарікають, що на київському вокзалі ліфтом можна скористатися лише за викликом – це значить, що людина з інвалідністю не може обійтися без допомоги, а також те, що на всіх пасажирів із валізами інклюзивність не поширюється.
Торік Укрзалізниця повідомляла, що планує витратити на підіймальні платформи понад 25,5 мільйона гривень.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті