Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: rada.gov.ua

Верховна Рада не підтримала у першому читанні законопроєкт, який розширює сферу застосування електрошокерів поліцейськими. Нардепи голосували попри те, що профільний комітет спрямував його на доопрацювання, повідомляє «Громадське».

Попри рішення Комітету з питань правоохоронної діяльності, його голова та депутат від «Слуги Народу» Денис Монастирський перед голосуванням рекомендував підтримати проєкт. Він запропонував удосконалити його перед другим читанням.

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко сказав, що зараз поліцейські при затриманнях використовують вогнепальну зброю. Це часто призводить до важких поранень.

Проте членкиня комітету та депутатка від «Голосу» Олександра Устінова нагадала, що поліція вже має право використовувати електрошокери при захисті. Зокрема, поліцейські можуть застосовувати електрошокери для відбиття нападу на людину чи об’єкт, що перебуває під охороною та для відбиття нападу тварини, якщо це загрожує життю і здоров’ю людей.

Уряд 11 листопада схвалив законопроєкт, який розширює право поліції на використання електрошокерів. Тоді Нацполіція закупила і почала освоювати першу партію з 200 одиниць спецзасобів Taser X2. Очільник МВС Арсен Аваков вважає, що застосування електрошокерів – це гуманний засіб примусу, який дозволяє припинити правопорушення і зупинити зловмисника.

Натомість Євген Крапівін, експерт «Реанімаційного пакету реформ», каже, що інші країни навпаки блокують спроби взяти на озброєння правоохоронців електрошокери. Основною причиною є те, що вони можуть бути смертельними для осіб з серцево-судинними захворюваннями.

У міжнародній неурядовій організації Amnesty International зазначають, що з моменту появи цих апаратів у правоохоронців число випадків застосування насильства і тортур з боку поліції зросла.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button