КМДА оголосила відкритий конкурс на проєкт скверу Сліпака після критики амфітеатру зі стелою
У КМДА звернули увагу на прохання громади Подолу передивитися концепцію скверу.
У КМДА звернули увагу на прохання громади Подолу передивитися концепцію скверу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Департамент містобудування та архітектури КМДА оголосив всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на найкращу проєктну пропозицію благоустрою скверу імені Василя Сліпака, що розі вулиць Боричів Тік і Андріївський узвіз.
У 2018 році пропозицію проєкту артскверу імені Сліпака подавали на Громадський бюджет Києва.
Зараз існує проєкт ініціативної групи, який автори показали в фейсбук-спільноті жителів Подолу – після того, як вже почали робити стелу з барельєфами Сліпака у вигляді оперного співака і бійця АТО. У сквері також планували збудувати сцену з амфітеатром.
Але місцеві жителі розкритикували цей проєкт, закидаючи йому помпезність, застарілу естетику, кітчевість і навіть «моторошність» скульптури, відсутність дерев, неузгодженість із навколишнім міським простором тощо. Також зауважували, що ділянка замала для амфітеатру – 0,06 гектара.
У КМДА звернули увагу на прохання громади Подолу передивитися концепцію скверу. До журі запрошено представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, провідних архітекторів, урбаністів та дизайнерів міського середовища. Реєстрацію відкрито до 20 червня, а оголосити переможців планують 22 серпня.
Український оперний співак Василь Сліпак народився у Львові 1974 року, 19 років жив у Франції, зробивши кар’єру на світових оперних сценах. Після початку війни на сході України пішов добровольцем на фронт, де воював під позивним Міф. У 2016 році загинув від кулі снайпера.
Читайте також: У парку «Позняки» почали будувати алею з пам’ятником Скрябіну. Він світитиметься і гратиме музику
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті