Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Navy Medicine / Вікіпедія

Міністерство охорони здоров’я очікує, що протягом липня до України надійдуть два мільйони доз американської вакцини проти коронавірусу Moderna. Про це заявив очільник МОЗ Віктор Ляшко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми зі США домовилися: нам через механізм COVAX обіцяють поставити найближчим часом два мільйони доз вакцини Moderna», – зазначив Ляшко.

Українські імунологи також розглядають можливість взаємозамінності вакцин Pfizer та Moderna. В основі як Файзера, так і Модерни – матрична РНК. Зазначимо, що в деяких країнах почали практикувати змішування різних вакцин, є наукові свідчення про ефективність такого підходу.

    • Moderna – вакцина проти COVID-19, розроблена американськими вченими з NIAID і BARDA та компанією Moderna. Це одна з чотирьох вакцин, схвалених в Європі. Її також схвалила ВООЗ. Для повної імунізації потрібні дві дози, введені з інтервалом у чотири тижні. Виробник заявляє про ефективність вакцини на рівні 100%.

Крім того, в серпні очікується постачання чотирьох мільйонів доз вакцини Novavax. Загалом Україна домовилася про постачання 10 мільйонів доз цієї вакцини.

    • Novavax (NVX‑CoV2373) – вакцина, вироблена однойменною американською компанією. В її основі – спайковий білок коронавірусу. Схожим чином працюють вакцини від грипу та гепатиту В. Вакцинація передбачає введення двох доз з інтервалом 21 день. Останні клінічні дослідження показали 90% загальної ефективності. Вакцину також виробляє індійський Serum Institute під брендом Covovax.

Також у липні очікують ще 5,32 мільйона доз Coronavac та мільйон доз Pfizer, у серпні – ще мільйон доз Pfizer.

Наразі в Україні вакцинують індійською та південнокорейською AstraZeneca, Pfizer та CoronaVac.

    • Pfizer під торговельною маркою Comirnaty – вакцина, розроблена німецькою компанією BioNTech у співпраці з американською Pfizer. Це РНК-вакцина, в її основі – матрична РНК, генетичний матеріал, на якому імунна система тренується боротися з реальним вірусом. Загальна ефективність становить 95%. Інтервал між двома дозами становить 21 день. Схвалена ВООЗ і ЕМА.
    • CoronaVac – вакцина китайської компанії Sinovac Biotech. Містить інактивовані частинки коронавірусу, які провокують імунну реакцію. Третя фаза дослідження показала ефективність проти симптоматичного перебігу COVID-19 на рівні 51%. Однак під час практичного використання вакцина показала більшу ефективність – на рівні 65-80% щодо симптоматичного ковіду. МОЗ України вказує загальну ефективність 83,5%. Першого червня ВООЗ схвалила CoronaVac для екстреного застосування, EMA – поки що ні. Вакцина постачається у флаконах по одній дозі. В Україні дві дози вводять з інтервалом у 21 день.
    • AstraZeneca – вакцина, розроблена вченими Оксфордського університету, які згодом уклали угоду з британсько-шведською компанією AstraZeneca. Це векторна вакцина, яка використовує генетично модифікований аденовірус шимпанзе. Загальна ефективність становить 81,3%. Інтервал між двома дозами – 12 тижнів (приблизно три місяці) або довше. У Євросоюзі вакцину виготовляють під торговельною маркою Vaxzevria. Вона схвалена ВООЗ і ЕМА. В Україні щеплять виготовленою в Індії Covishield та SKBio виробництва Південної Кореї – обидві схвалені ВООЗ, але не EMA.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button