Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 290 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: Illumination Marketing / Unsplash

Низка міст США заборонила феєрверки під час святкування Дня Незалежності четвертого липня на тлі рекордно спекотної й сухої погоди та сезону лісових пожеж. Перед цим понад 150 вчених публічно звернулися з закликом відмовитися цього року від піротехніки, повідомляє Bloomberg CityLab.

Так, заборону підтримали у Каліфорнії, Аризоні, Юті, а також штаті Орегон, який нещодавно сильно постраждав від теплового купола, що накрив також і захід Канади.

Деякі міста намагаються замінити феєрверки лазерними шоу або балетом дронів. Іронічно, що в Аспені, Колорадо, у 2018 році таке шоу дронів зірвалося через дим від лісових пожеж.

В інших містах шкоду від піротехніки намагаються мінімізувати забороною саме на приватні запуски феєрверків. При цьому з пандемією коронавірусу салюти набули ще більшої популярності. Наприкінці червні у затоці Сан-Франциско в одного дистриб’ютора конфіскували майже сім тонн нелегальної піротехніки. А за кілька днів ця піротехніка вибухнула, коли її спробували знешкодити; 17 людей дістали травми.

Протягом 1992-2015 років феєрверки до Четвертого липня викликали 7000 лісових пожеж. У період з 2014 до 2018 року понад половина пожеж, зафіксованих у день національного свята, була спричинена піротехнікою. Коли сухо й спекотно, найменша іскра здатна запалити вогонь, і навіть слабкий вітер може рознести пожежу на велику площу.

Феєрверки загрожують не лише лісовими пожежами. Наприклад, Китай, де свого часу винайшли феєрверки, зараз забороняє їх через значне забруднення повітря. Дослідження показало, що у США через піротехнічні шоу на День Незалежності концентрація забруднюючих часток у повітрі збільшується на 42% у порівнянні з іншими днями.

Однак деякі американці обурені обмеженнями на феєрверки й навіть називають їх «антиамериканськими». Губернаторка Південної Дакоти Крісті Ноем, республіканка, вимагає від президента Джо Байдена дозволити феєрверки на горі Рашмор, які там заборонили ще у 2009 році, але відновлювали за президентства Дональда Трампа.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button