Біля будинку «Квіти України» вночі з’явилась техніка для зносу. Вдень почали демонтаж фасаду
Забудовник заявив, що не збирається зупиняти демонтаж будівлі на Січових Стрільців.
Забудовник заявив, що не збирається зупиняти демонтаж будівлі на Січових Стрільців.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Біля будинку з квітами на Січових Стрільців уночі, 11 липня, з’явилась важка техніка для зносу. Про це написали в спільноті «Зберегти квіти України».
Нещодавно захисники будівлі зустрілись з представницею забудовника Ольгою Соловей. За їхніми словами, вона запропонувала провести зустріч із залученням медіаторів для компромісного вирішення проблеми. Громада погодилась, озвучивши такі вимоги: зупинка демонтажу, публічність обговорення та обов’язкова медіація.
Натомість вже 11 липня від керуючого партнера Олексія Пишного надійшла інша відповідь: забудовник каже, що не зупинить демонтаж будівлі та не хоче публічних обговорень. А вже вночі біля будівлі опинилась важка будівельна техніка.
Містяни вже звернулися до Міністерства культури та інформаційної політики та до Департаменту охорони культурної спадщини щодо надання будівлі охоронного статусу пам’ятки архітектури.
Наприкінці червня забудовник обрізав виноград, який вже років тридцять сповиває один із фасадів будівлі. Потім будівельники стали знімати вікна, а навколо споруди почали зводити паркан. Зустрівши негативну реакцію киян, забудовник пообіцяв провести архітектурний конкурс. Наступного разу в компанії заявили, що варіант публічного конкурсу лише обговорюють.
Навчально-методичний павільйон «Квіти України» – унікальна будівля в стилі модернізму архітектора Миколи Левчука. Проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів в якості одного з кращих архітектурних творів 1985 року.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті