Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Фото: facebook.com/Save.Kvity.Ukrainy

Про демонтаж фасаду будівлі «Квіти України» на вулиці Січових Стрільців не згадується у проєкті підготовчих робіт, який надав забудовник. Це порушення перевірить Департамент архітектурно-будівельного контролю, повідомляє пресслужба КМДА.

«Упевнений, після перевірки буде складено акт про невідповідність робіт проєкту і подано позов до суду з метою скасувати повідомлення про підготовчі роботи», – заявив київський депутат і радник міського голови Дмитро Білоцерковець.

У КМДА також заявляють, що будівництво на місці «Квітів України» не може початися без погодження Міністерства культури, оскільки адреса потрапляє в історичний ареал.

У той час, як міський голова Віталій Кличко досі не висловився з приводу демонтажу модерністської будівлі, КМДА відреагувала саме на закиди міністра культури Олександра Ткаченка. Той закликав муніципалітет «ретельніше підходити до видачі містобудівних умов та обмежень, а не роздавати їх з висотністю, яка абсолютно паплюжить місто».

«Звернення щодо внесення у реєстр подібних об’єктів міста – у компетенції місцевої влади. Крок за КМДА. До того ж ми говоримо не про окремі будівлі, а про збереження історичних кварталів, тобто комплексів. І питання не в одній будівлі, до чого люблять зводити, а в обличчі всього ареалу, що теж залежить від міської влади. Наша позиція – ми проти демонтажних робіт і проти рішень, які надало КМДА», – заявив Ткаченко.

Натомість у КМДА нарікають, що вирішення ситуації з будівлею у суді може затягнутися – «все завдяки “супер-реформі”, яка набула чинності у червні 2020 року».

«Відповідальні органи позбавили можливості анулювати повідомлення і декларації на підставі виявлених порушень. Раніше забудовник був змушений звертатися до суду, тепер перевіряючі органи, які реагують на звернення громади, мають самі йти до суду», – зазначає Білоцерковець.

Нагадаємо, 12 липня забудовник почав демонтувати атріум «Квітів України». У відповідь кияни розібрали будівельний паркан, заблокували техніку та окупували будівлю.

Докладніше про «Квіти України»: Кияни «захопили» пам’ятку модернізму, не даючи її знести. Чому це сталося і що буде далі?

Наприкінці червня забудовник обрізав багаторічний виноград, який оплітав фасад.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button