Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Завод ITC-Mamak в Анкарі. Фото: пресслужба КМДА

На тлі «неадекватних» цін на газ Київ планує запозичити турецький досвід і спробувати виробляти з відходів газ і електроенергію, повідомляє пресслужба КМДА.

Зазначають, що в Анкарі створили систему з перетворення певних відходів, зокрема деревини й органіки, на енергію, не використовуючи при цьому процес спалювання.

«Загалом у Туреччині побудовано 14 сучасних комплексів, які не тільки ефективно утилізують побутові відходи, а й отримують у процесі переробки електричну та теплову енергію. Такий досвід надзвичайно важливий для Києва, що має централізовану систему теплопостачання і достатньо високу залежність від природного газу», – зауважив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Українська делегація побувала на сміттєперевантажувальній станції Alacaatlı, заводі ІТС-Sincan із утилізації твердих відходів та сміттєпереробному підприємстві ITC-Mamak у столиці Туреччини.

Завод ITC-Mamak побудовано на місці колись одного з найбільших сміттєзвалищ в Анкарі, яке було розчищене, а частина сміття захоронена. Електроенергію, яку отримують під час переробки відходів, використовують для потреб одного з найбільших у турецькій столиці торгових молів, розташованого поряд із заводом. Також на місці старого сміттєзвалища будується новий житловий масив.

Домовилися, що працівники київського сміттєпереробного заводу «Енергія» стажуватимуться на турецькому ITC-Mamak.

Нагадаємо, від травня цього року скасовано дію ПСО і почав працювати ринок газу. У липні Київ запровадив передплату за опалення. Однак вже від попередніх опалювальних сезонів кияни заборгували комунальникам 3,6 мільярда гривень за тепло та гарячу воду.

Даний медіа проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу через Агентство США з міжнародного розвитку, наданій через USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ). Грантоотримувач Проєкту - Журнал Хмарочос несе повну відповідальність за зміст публікацій, який не обов`язково відображає позицію USAID або Уряду Сполучених Штатів Америки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button