Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 246 днів. За цей час ми опублікували 23266 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Курган у Запорізькій області. Ілюстративне фото: Петроченко Віктор Іванович / Вікіпедія

Навесні 2021 року біля смт Володарка Київської області місцевий житель самовільно зайняв ділянку землі, зорав її технікою та засіяв.

Це був курган датований приблизно III тисячоліттям до нашої ери – I тисячоліттям нашої ери, тобто поховання могло належати до пізньої бронзи або залізної доби.

Ділянка належить до земель історико-культурного призначення та особливо цінних земель, повідомляє Київська обласна прокуратура.

Археологічну пам’ятку безповоротно втрачено, зазначається у повідомленні.

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт. 50-річному землеробу загрожує покарання у виді обмеження волі на строк від двох до чотирьох років або позбавлення волі на строк до двох років.

На Володарщині є понад сотня пам’яток археології, зокрема кількадесят курганів, серед яких найвідоміший – Царева Могила. Кургани – це могили кочових народів у формі земляного чи рідше кам’яного насипу над поховальною камерою.

Нещодавно у Бельгії фермер орав землю трактором і посунув старовинний камінь, який позначав кордон із Францією.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button