Найпопулярніший проєкт Громадського бюджету пропонує встановити 20 пластикових школярів на Дарниці
В описі проєкту йдеться про створення пішохідних переходів і встановлення світлофорів, але насправді у кошторисі немає нічого, крім фігурок школяра.
В описі проєкту йдеться про створення пішохідних переходів і встановлення світлофорів, але насправді у кошторисі немає нічого, крім фігурок школяра.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Кадр із відео ГО «Зручне місто»
Проєкт Громадського бюджету 1041, який зараз зібрав найбільшу кількість голосів серед малих проєктів, передбачає встановлення 20 пластикових школярів біля пішохідних переходів на Дарниці. При цьому опис проєкту це приховує, повідомляє киянин Сергій Пасюта.
В описі проєкту «Безпечні пішохідні переходи в Дарниці» йдеться про створення пішохідних переходів і встановлення світлофорів на 10 локаціях. Пасюта звернув увагу, що заявленого бюджету в 480 тисяч гривень для цього явно замало, й перевірив кошторис. Як виявилося, у проєкті йдеться лише про становлення фігурок школярів по 20 тисяч гривень кожна.
Кошторис проєкту 1041
Пасюта зауважує, що «20 маленьких януковичів» погодив заступник директора Дептрансу КМДА Андрій Романенко.
У 2019 році київський Центр організації дорожнього руху купував пластикових школярів менш як за 12 тисяч гривень. Цьогоріч місто Володимир-Волинський закупило такі фігури по 16,5 тисячі гривень.
Голова ГО «Зручне місто» Юрій Тер-Арутюнян наводив низку фактів про фігури школярів. Зокрема, він зазначав, що наразі немає жодних досліджень, які би доводили, що ці пластикові фігурки є ефективними. Також ці фігурки не згадуються у жодних чинних ДБН і ДСТУ. Крім того, у країнах, де впроваджують принципи «Нуль смертей» (Vision Zero) такі фігури не застосовують.
Три роки тому велоактивісти Богдан Лепявко та Влад Самойленко заміряли швидкість автівок на двох переходах на проспекті Заболотного – на одному було встановлено ростові фігури, на іншому – ні. Різниці вони не помітили – більшість водіїв їде 70-90 км/год (за дозволеної швидкості 50 км/год).
Є також факти наїзду на пішоходів на таких обладнаних «школярами» переходах. Так, торік автомобіль насмерть збив хлопця у Голосіївському районі – на переході, де було встановлено пластикового школяра.
Також у жовтні 2020 року в Житомирі автомобіль збив чотирирічну дитину на переході з фігуркою школяра. Місцеві ЗМІ повідомляли, що перед цим мешканці закликали прибрати такі фігурки хлопчиків, мовляв «пішоходи не помітні через яскраві макети. А з часом водії до макетів звикають і не звертають на них увагу».
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті