Католики почали молитовний марафон за передачу костелу. Відновлювати орган вони не хочуть
Міністерство культури планувало здійснити передачу костелу католикам та підшукати нове приміщення для Будинку органної музики до 2023 року.
Міністерство культури планувало здійснити передачу костелу католикам та підшукати нове приміщення для Будинку органної музики до 2023 року.
Фото: Вечірній Київ, Олена Петришин
Восьмого вересня під стінами костелу святого Миколая в Києві віряни та священники Римсько-Католицької церкви почали молитовний марафон за передачу будівлі. Так званий «Розарієвий Єрихон» триватиме до 13 жовтня.
«Ремонт і можливе віддання у 2023 році храму парафії – це замилення очей невмінням вирішити проблему раз і назавжди. Те, що немає намірів навіть розпочати будівництво Дому Органної Музики, видно по тому що не має ні проєкту, ні ділянки, ні бажання цим займатись», – пояснюють у парафії.
Зараз будівлю на вулиці Великій Васильківській ділять Римсько-католицька парафія та Будинок органної та камерної музики. Останній хочуть перемістити в інше приміщення. Місце, де можна облаштувати чи збудувати нову концертну залу, шукають вже десять років. У цей час костел перебував в аварійному стані й потребував термінової реставрації.
Третього вересня тут сталася пожежа, яка знищила орган.
Міністр культури Олександр Ткаченко заявляв, що передача костелу Римсько-Католицькій громаді погоджена урядом минулого року і відбуватиметься за вже визначеним алгоритмом.
«Наші попередники – ця парафія, яка у 1909 році вибудувала цей храм, не зводила його заради органної музики. А насамперед – для парафії. Бо храм і костел – це місце молитви. На жаль, органу вже не повернути, але ми можемо повернути громаді те, що забрала радянська влада – костел. Бо ми вже на 30-ому році Незалежності, а досі немає механізму передачі церковного майна власникам – так званої реституції», – повідомив Вечірньому Києву священник костелу Богдан Савицький.
Він наголосив, що костел потребує комплексного ремонту. Від вібрацій метро обсипаються стіни, є грибок.
Орган відновлювати не збираються. Парафія планує обійтися маленьким клавішним інструментом.
«Органу парафія не потребує. Тільки дуже рідко орган грав під час молитви. І це за умови дозволу органного залу. Парафія обійдеться маленьким клавішним інструментом, яке має усі потрібні звучання», – наголосив Богдан Савицький.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті