У метро пояснили, чому змінюють оригінальну плитку на Контрактовій площі
Плитку замінюють в межах капітального ремонту, бо «вона більше не виробляється і досить сильно пошкоджена за 45 років експлуатації».
Плитку замінюють в межах капітального ремонту, бо «вона більше не виробляється і досить сильно пошкоджена за 45 років експлуатації».
До та після ремонту в переході на станції «Контрактова площа». Фото: Клим Братковський
На станції метро «Контрактова площа» нещодавно почали замінювати оригінальну облицювальну плитку на звичайну. У КП «Київський метрополітен» відповіли, що на станції проводиться капітальний ремонт.
Там проводиться заміна старої плитки, бо «вона більше не виробляється і досить сильно пошкоджена за 45 років експлуатації».
«Таких місць багато можна зустріти у місті – кераміка чи мозаїка на стінах заводів, шкіл, поліклінік, інститутів. Ці об’єкти не мають охоронних статусів, а відповідно ремонтуються за загальними нормами. Однак на території наших станцій ми вирішили залишати невеликі квадрати для історії метрополітену. Пізніше поряд будуть розміщені таблички з коротким описом та авторами зразків», – розповіла заступниця начальника метрополітену Наталія Макогон. Вона додала, що наразі тривають роботи на станціях «Чернігівська», «Іподром», «Площа Льва Толстого», «Дорогожичі», «Житомирська» та «Контрактова площа».
Мистецтвознавиця Євгенія Моляр припускає, що плитку зробили на заводі «Керамік», заснованому в 1894 році. Станцію «Контрактова площа» відкрили в 1976 році. Над її проєктом працювали архітектори Борис Приймак, Ігор Масленков, Федір Заремба.
Ми вже неодноразово писали, що під час ремонтних робіт в київському метрополітені знищують автентичну облицювальну плитку, світильники, декоративні елементи тощо. Наприклад, наприкінці 2020 року замінили плитку на виході зі станції «Тараса Шевченка». Оригінальні варіантні плитки розробляла художниця Ганна Шарай в 1979-1980 роках в Експериментальній лабораторії архітектурної кераміки. Тоді пресслужба КП вчергове наголосила, що «плитка не є архітектурною пам‘яткою» і тому не підлягає збереженню.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті